Zábřeh ukončil vítěznou šňůru áčka, nedařilo se ani ostatním
V pátém kole čekal opavské kuželkáře další náročný venkovní zápas - v Zábřehu. Domácí v sestavě s bratry Sittovými se chtěli dotáhnout na čelo tabulky a do první dvojice nasadili zkušené duo Sitta M. - Flídr, Milan Jahn do hry poslal BASISTU (516) s MARKEM (589). Maciej se se Sittou přetahoval o první dráhu, domácí hráč však i přes slabší výkon šel nakonec do vedení, které na druhé dráze ještě navýšil. Třetí třicítka patřila Maciejovi, jenž senzačním výkonem 166 ještě vybojoval šanci celý duel otočit. To by ovšem nemohl přijít výpadek na poslední dráze. Sitta hru kontroloval a získal bod. Martin první sérii třiceti hodů rozhodl ve svůj prospěch až závěrečným hodem do plných, když pak přidal na druhé dráze (165), bylo z toho vedení 2:0. Ani na následujících dvou drahách Martin nedovolil Flídrovi bodovat a vítězí tak s přehledem 4:0. Opava vedla na kolky o 20, stav byl ale vyrovnaný 1:1. Druhá dvojice slezkého celku ve složení VANĚK (554) - BLAŽEK (504). Milan začal souboj s Václavem Švubem vyrovnanou hrou do plných, v dorážce měl navrh domácí hráč a ujal se vedení. To se ale záhy rozplynulo, Milan dvěma drahami přes 140 obrátil vývoj ve svůj prospěch. Na setové body tento duel nakonec skončil 2:2, díky většímu počtu poražených kuželek se ale radoval kuželkář Opavy. Michal si do Zábřeha přivezl i své nové kuželkářské vybavení, které zaujalo všechny přítomné, avšak cestičku do velké ulice si na drahách mnohdy hledalo marně. V prvních plných Bláža Zdenku Švubovi utekl, dorážka však byla lepší v podání zábřežského hráče a bod byl připsán na konto domácích. Po zbytek zápasu už bohužel pro hosty dominoval Švub, jenž sehrál dosud nejpovedenější utkání sezony. To Michal se nemohl srovnat se zábřežskými drahami a prohrává. Stav je stále vyrovnaný - 2:2, na kuželky již tou dobou vede domácí oddíl. Zabojovat alespoň o remízu se na dráhy vydala dvojice JAHN (533) - BRACEK (551). Milan svou první třicítku, i kvůli dvěma minelám v dorážce prohrává o 4 kolky. I druhá dráha patří domácímu hráči, MIlan se však nevzdává a na třetí dráze vykřesal jiskřičku naděje. Závěrečná skvělá dráha v podání Marka Ollingera však znamenala porážsku opavského hráče 1:3. Péťovi první dráha utekla a ani stíhací jízda na zbylých drahách už nic nezměnila na vítězství domácího Pepy Sitty. Braci uhrál dva body za krásné dráhy přes 150, ztráta z první třicítky však byla značná a ani on tím pádem nezískává pro tým ze Slezska bod. 
Přichází první porážka v ročníku v poměru 2:6, není však třeba věšet hlavy, sezona je rozjetá nad očekávání a další dvě kola se navíc odehrají na domácích drahách, kde se zatím opavským 100% daří. 
19. 10. 2016
Áčko dominuje druhé lize! Po čtyřech kolech má plný počet bodů
Takto velkolepý vstup do ligového ročníku se Opavě naposledy povedl v sezoně 2012/2013, kdy ještě dres slezského celku oblékali hráči jako Vladimír Konečný, nebo Jiří Vícha. V probíhající sezoně, ve čtrvtém kole čekal opavský klub soupeř z Dačic, jenž byl se stejným bodovým ziskem na druhém místě. Jednalo se tak o zatím papírově nejtěžší měření sil. Vedoucí družstva pro tento zápas zamíchal se sestavou a hned v první dvojici se tak nezvykle představili dva tahouni - Petr BRACEK (596) s Milanem VAŇKEM (583) a opavský stratég chybu rozhodně neudělal! Po šedesáti hodech měli oba na svém kontě vedení 2:0 a na počítadle svítily cifry 302 a 301. Třetí vyhranou třicítkou rozhodl o zisku ve svůj prospěch Petr Bracek, který navíc měl slušně našlápnuto nadruhou letošní šestistovku. Ta se však nakonec nekonala, rozhodla o tom slabší poslední dorážka, i tak ale Braci potvrdil skvělou formu. Milan svému soupeři "pustil" také pouze jednu dráhu a vítězí 3:1. Bojovat však musel až do posledních hodů, o jeho triumfu rozhodl až doražený ex-hod a sedmička závěrečným pokusem do plných. Opavským se vstup do utkání vydařil na jedničku, vedla 2:0 o 53 kuželek. Druhá dvojice ve složení Maciej BASISTA (569) - Michal BLAŽEK (555) šla do utkání s náskokem, který se k nelibosti domácích záhy rozplynul. První dráhy (159, 164) se velmi vydařily dačickým a opavští měli co dohánět.. Skvěle si počínal jediný hráč polské národnosti v lize - Maciej Basista, který otočil průběžný stav na 2:1 a pevné nervy udržel i na poslední dráze, na které se rozhodovalo opět až v posledních dvou hodech. Vítězí o dvě kuželky! Michal i přes rozpačitý začátek nakonec sehrál vyrovnaný duel, jenže množství chyb a dvě průměrné dráhy dnes na soupeře nestačily. Zápas gradoval, po dvou třetinách utkání Opava vede 3:1 o 32 kolků. Závěr střetnutí obstarala na straně domácích dvojice Milan JAHN (577) a Martin MAREK (567). Podobně jako tomu bylo v úvodu druhých dvojic, i teď se nashromážděné kuželky rychle poztrácely, to když Milan prohrál o 26 a Martin o 15 kolků.. Takovýto vývoj událostí nenechal v klidu Petra Bracka, který se vydal směrem k Martinovi a vysvětlil mu, že takhle to dál nepůjde. Nutno dodat, že po ostudné dráze 122, nebylo nač čekat a slova zkušeného hráče přišla v pravý čas. Oba opavští borci na druhých drahách zabrali (158, 151) a sbírali kolky zpět. Martin ze svého tempa neslevil, trpělivou hrou získal všechny tři zvývající dráhy a zaslouženě vítězí. Na Milana čekal nelehký úkol, před poslední třicítkou prohrával 1:2 na dráhy a ztrácel 17 kolků. Jako správný vedoucí se nemohl nechat zahanbit a dokázal se vyhecovat k velkému finiši! 100 do plných, k tomu 52 znamenají zisk závěrečné dráhy a celkové vítězství o 3 kuželky! Opava si tak po nervydrásajících a třech velmi vyrovnaných soubojích připisuje vysoké vítězství 7:1 navíc se skvělým výkonem 3 447 kolků!
2. 10. 2016
Série vítězství pokračuje, áčko si v Blansku připsalo už třetí triumf v řadě
V rámci třetího kola opavští kuželkáři zavítali do Blanska, odkud v posledních třech sezonách nikdy neodjížděli poraženi. O prodloužení této lichotivé bilance se dnes družina pod vedením Milana Jahna pokoušela ne na všech šesti, ale nezvykle pouze na čtyřech drahách. Důvodem této změny byly technické problémy na kuželně domácích. Jako první se na drahách 3-6 představila dvojice BLAŽEK (542) - MAREK (557). Michal narazil na ranaře Jakuba Fleka a první dráhu s ním prohrává po nepovedené dorážce o kolek. Michal bohužel ztrácí i dráhu druhou, až na té třetí se opět dostává do zápasu povedenou třicítkou (150). Závěrečnou dráhu si ale domácí hráč  pohlídal a poráží opavského hráče 3:1. Martin měl o motivaci postaráno, stejně jako loni nastupoval proti Ladislavu Musilovi a měl mu co vracet. Hned v úvodní třicítce se Martin dostal po plných do trháku, ale velmi slabá dorážka ho o bod připravila. Všechny zbývající dráhy ale Martin bez problému vyhrává a i když je sám se svým výkonem nespokojen, připisuje na konto slezského klubu vyrovnávací bod. O další body šla bojovat dvojice BASISTA (535) - VANĚK (572). Maciej hraje se soupeřem vyrovnanou partii, první dráhu prohrává, druhou získává ve svůj prospěch. Třetí bohužel ztrácí a i když má více poražených kuželek, poslední třicítku musí bezpodmínečně vyhrát. A to se také daří poměrem 148:135. Milan Vaněk si vybrat velkého soupeře - Martina Procházku, který v prím zápase sezony předvedl fantastický výkon 665 kuželek. Nebojácný Milan ukázal své kvality hned na první dráze, kde stejně jako soupeř porazil 159 kuželek. Na druhé hráze maličko polevil, což ho stálo bod, třetí třicítka už ale opět patřila opavskému kuželkáři. Rozhodovalo se tedy až v závěru a tam měl více štěstí blanenský Procházka. I přes porážku ale Milan předvedl dobrý výkon a i díky němu hrála Opava 2:2 (+15). Jako poslední se na drahách představilo duo JAHN (559) - BRACEK (589). Milan po dvou drahách hraje nerozhodně 1:1, třetí třicítku si se svým soupeřem rozdělili po půlbodu. Rozhodnout tedy měla závěrečná série hodů. Stejně jako v případě jeho jmenovce Vaňka se ale nakonec opět raduje domácí hráč Petr Havíř. Nejlepší hráč Opavy v probíhající sezoně Petr Bracek, však nepřipustil žádné komplikace. Od prvních hodů svého soupeře drtil, získal pro sebe všechny čtyři dráhy a dalším skvělým výkonem rozhodl o tom, že si i ve třetím utkání sezony Opava připíše dva body, tentorkát za vítězství 5:3.
25. 9. 2016
Áčko doma porazilo Horní Benešov 6:2, béčko veze oba body z Hané
Ve druhém kole druholigové áčko hostilo Horní Benešov a čekal se další vyrovnaný duel. Opavští se museli obejít bez Milana Vaňka, jehož pro dnešek zastoupil Josef Matušek. Jako první se na drahách představila dvojice Maciej BASISTA (541) a Michal BLAŽEK (557), jenž už doléčil své zdravotní neduhy. Maciej svou první dráhu i díky skvělým plným zvládl, to Michal prohrává smolně o jeden kolek. Druhá dráha byla velice podobná, jen si oba opavští spoluhráči vyměnili role, Michal pěknou třicítkou (152) utíká svému soupeři, zatímco Basistovi dráha utíká (144:145). Maciej si do druhé šedesátky nepřenesl pohodu z první poloviny své hry a jeho soupeř - Zdeněk Černý toho beze zbytku využil a zaslouženě bere bod. Michal slabší třetí dráhou dal Benešovu naději na dvoubodové vedení, poslední třicítka však rozhodla o tom, že bod poputuje na konto opavských. Stav je 1:1, domácí však musí dohánět manko 27 kuželek. Jako další na dráhy nastoupili Milan JAHN (581) a Martin MAREK (574). Milan odehrál nesmírně vyrovnanou první dráhu, kterou nakonec díky o kolek lepší dorážce uzmul ve svůj prospěch. Psychická pohoda plynoucí ze zisku první dráhy byla více než patrná. Milan ve zbytku hry naprosto dominoval, po drahách (151, 152 a 144) naděluje svému soupeři rovných 90 kuželek a jasně vítězí 4:0. Martin, kterého úvod sezony zastihl v dobré formě, soupeře taky nikterak nešetřil. Po dvou drahách vedl 2:0 a hýčkal si náskok 36 kolků. Třetí dráhu ozdobil souboj do plných, který ovládl hostující Bilíček v poměru 111:106 a to mu stačilo k zisku pomocného bodu. Poslední třicítka už ale opět byla v Martinově režii a domácí hráč tak připisuje další bodík. Po dvou třetinách hry Opava vede 3:1 o více než 100 kuželek. Bez nervů tak mohli v poslední dvojici nastoupi Petr BRACEK (582) a Josef MATUŠEK (520). Petr se v prvním kolem blýskl šestistovkou a dnes k ní znovu nebylo daleko. Tím spíš, když mu po první šedesátce na displeji svítila cifra 313. Jenže dr. č. 4 mu dnes nadělala velké problémy a ani skvělá závěreční třicítka už jeho zaváhání nenapravila. Důležité však bylo, že i přes malé škobrtnutí nedovolil svému soupeři bodovat. Petr vítězí jasně 3:1 o téměř 60 kuželek. Josef Matušek dnes nastupoval ke svému druhému zápasu, ráno ještě absolvoval vítězný duel na kuželně HKK Olomouc s "B" týmem Opavy. První dráhu Pepa získal pro sebe, s přibývajícím časem však byla viděl únava, která mu kradla síly a přestože se Josef srdnatě rval o každou dráhu, nakonec podlehl Petru Rakovi 1:3. Celkově však Opava vybojovala vítězství 6:2 a v tabulce jí po druhém kolem patří třetí pozice.
19. 9. 2016
Úvodní duel nové sezony áčko zvládlo, béčko veze body z Dobroslavic
Letošní los druhé ligy nám pro první kolo přisoudil nováčka z Chvalíkovic, jehož dres obléká i Marek Hynar, který ještě loni působil v týmu Opavy. Dalším hráčem, který opustil slezský celek je Petr Hendrych, ten nyní nastupuje v týmu Moravské Slávie Brno. Značně oslabeni tak nastupujeme k prvnímu zápasu nové sezony s Maciejem Basistou (545), který s Michalem Blažkem (575) tvořil úvodní dvojici. Za domácí utkání načali Jakub Hendrych a Jiří Staněk a právě tato dvojice od úvodu jasně dominovala. Po stodvaceti hodech Chvalíkovice vedly 2:0 o zhruba 70 kuželek a tak jediným světlmý okamžikem byla Michalova druhá šedesátka, kde nasbíral skvělých 315 kuželek a alespoň zmírnil nevydařený vstup do zápasu. Po hororovém úvodu utkání přecejen opavští vykřesali naději na bodový zisk, to když Milan Vaněk (570) v důležitém souboji porazil Davida Hendrycha o 17 kuželek a Petr Bracek (606) si zase smlsnul na Marku Hynarovi. Náskok domácích se rázem rozplynul a psychicky posilnění hráči Opavy opět měli o co hrát. Konec zápasu patřil dvojici Marek (567) - Jahn (537). Martin sice nezachytil Kostkův nástup v úvodních plných a první dráhu prohrává, všechny zbývající už ale bez větších potíží získává ve svůj prospěch a vítězí, zároveň taky tvoří náskok, který Milan Jahn i přes porážku udržel. Opava si tak připisuje první dva body do tabulky. Příští kolo doma vyzve Horní Benešov, jenž remizoval ve Vracově.
 
14. 9. 2016
Nová sezona začne velkým derby! Opava se v prvním kole utká s Chvalíkovicemi
Do startu nové sezony sice ještě zbývají více než dva měsíce, áčko však již zná své soupeře i rozlosování celého ligového ročníku 2016/2017. Více najdete v sekci Družstva > "A"
 
4. 7. 2016

2016 / 2017

Áčko se s ligou rozloučilo vysokým vítězstvím nad Moravskou Slávií!
V závěrečním kole ligového ročníku 2015/2016 doma áčko přivítalo Moravskou Slávii Brno "B". Vedoucí týmu měl tentokrát k dispozici kompletní kádr a rozhodl se dát v zápase šanci všem. K tomu nachystal jedno překvapení.. Do úvodní dvojice se totiž k Milanu VAŇKOVI (547) postavil Pavel JAŠEK (538). Druhý jmenovaný dostal příležitost "ochutnat" ligový zápas z pozice hráče a byť jeho výkon neměl ty správné parametry, sklidil při střídání po třiceti hodech velké ovace. Zbytek hry odehrál střídající Michal BLAŽEK, který ihned začal dohánět ztrátu. Svou první dráhou srovnal na 1:1 a další skvělou třicítkou (157) se už postaral průběžné vedení. Velký obrat Michal dokonal na poslední dráze, to když získal i třetí setový bod v řadě a díky vítězství 3:1 na dráhy získává bod pro slezský klub. Milan začal svůj dnešní souboj průměrnou dráhou, která však na hostujícího Hostinského stačila - 1:0. Druhá třicítka přinesla slabší plné, zato luxusní dorážku (75), ve které Milan předvedl pět hodovek a s konečným součtem 159 šel do trháku. Třetí série hodů byla Milanova nejslabší a také jediná, kterou přepustil brněnskému hráči. Na závěrečné dráze opět přidal a s přehledem zvítězil. Stav po dvou hráčích 2:0 pro Opavu. Nezvykle až ve druhé dvojici nastoupil Martin MAREK (602) s Markem HYNAREM (521). Martin se první drahou (153) dostal do vedení, které o třicet hodů později ještě navýšil, byť mu hostující Peter Zaťko v dorážce hodně zatápěl. Domácí kuželkář vedl 2:0 na dráhy a měl slibně našlápnuto k "šestikilu". K tomu se přiblížil ještě více po třetí dráze, kterou získal poměrem 148:127. V poslední třicítce možná trochu začaly pracovaly nervy, nicméně Martin tíhu okamžiku unesl a rozloučil se se sezonou letošním nejlepším výkonem - 602 kuželek. Marek se první dráhou dostal do vedení takříkajíc o parník, svému soupeři naložil 32 "dřev". Na další dráze k nim přidal dalších 11 a vedl 2:0. V tuto chvíli přišlo střídání a také velké loučení. Marek dnes odehrál poslední šedesátku v opavském dresu, od příští sezony bude opět válet za svůj mateřský oddíl - Chvalíkovice. Markův dobře rozjetý zápas dohrával Milan JAHN, který si však nevedl tak dobře jako střídaný hráč. Obě své dráhy prohrál shodně o 4 kuželky, ale díky velkému náskoku vedení nepustil. Před poslední čtveřicí už Opava vedla 4:0 o 128 kuželek a bylo téměř hotovo. Jako poslední se letos na drahách představila dvojice HENDRYCH (558) - BRACEK (552). Mladší z obou jmenovců - Hendrych začal skvělými plnými, dorážka však patřila hráči z jihomoravské metropole, který po první dráze vedl 1:0. Srovnání stavu přišlo rychle, druhou třicítku pro sebe získal domácí kuželkář. A následující sérii hodů taktéž, tady mu hodně pomohla nevydařená dráha Ondřeje Olšáka. Na poslední dráze hostující hráč dotahoval ztrátu, ale Petr Hendrych už si vítězství vzít nenechal. Petr Bracek začal zcela opačně. První dráhu získal poměrem 146:135. Druhou nepovedenou třicítkou dovolil hostujícímu Ustohalovi vyrovnat. Třetí třicítku Braci ubojoval a zvítězil na ní o tři kolky. Na poslední dráze mu tak k zisku bodu stačila i remíza. To však Ustohal nepřipustil, skvělou dorážkou obrátil nepříznivý vývoj po plných a zachránil tak hosty od potupného "kanára". Opava se tedy rozloučila vysokým vítězstvím 7:1 a celkovým šestým místem v druholigové tabulce.
 
Béčko svůj poslední zápas odehrálo v Krnově a živilo ještě teoretickou šanci na postup do třetí ligy. Ten by nastal v případě vítězstí B týmu a zároveň porážky Přerova v domácím zápase s Michálkovicemi. Ani jedna podmínka však nebyla splněna. Opava se sice dostala do vedení 2:0 zásluhou Martina ORÁLKA a Tomáše VALÍČKA, pak už ale hráli prim domácí kuželkáři. Ti otočili celý zápas a vyhráli 6:2. Opava "B" se v konečné tabulce Severomoravské divize umístila na skvělém třetím místě.
 
Céčko hrálo o holý život na kuželně posledního Frenštátu pod Radhoštěm. Úvod zápasu patřil Josefu MATUŠKOVI, který předvedl senzačních 453 kuželek a dostal Opavu do vedení. Rudolf TVRDOŇ v další dvojici přidal půl bodu za remízu. Po porážce Jany TVRDOŇOVÉ přišla série tří výher opavských hráčů a Céčko se raduje z výhry 6,5:1,5. Ani ta však neodvrátila konečné umístění na sestupové pozici. V jaké soutěži se Céčko představí příští rok se však teprve rozhodne podle zájmu postupu z nižší soutěže.
13. 4. 2016
Áčko si připsalo třetí výhru v řadě, Horní Benešov porazilo 6:2!
Dvě kola před koncem mělo áčko v druholigové tabulce téměř jistou šestou pozici, která po loňském 11. místě představuje skvělý vzestup. Ani to však neznamená, že tým okolo Milana Jahna vypustí jakýkoli zápas, tím spíše, když jde o tradiční derby s Horním Benešovem. Při krátké dojezdové vzdálenosti mezi Opavou a Benešovem se také očekávala velká podpora fanoušků obou celků, a tak úderem desáté hodiny už zahájení zápasu sledovala solidně zaplněná kuželna. Jako první se na drahách představila dvojice VANĚK (557) - MAREK (572), která měla za soupeře průměrově nejlepší hráče domácích Miroslava Petřeka a Kamila Kubešu. Milan si na první dráze vybral velkou porci smůly, to když posledníma dvěma hody vyrazil čistý střed a poté "vykopl" pravou dámu. Prohrál tak o jediný kolek. Druhá třicítka byla ještě vyrovnanější, mírnou ztrátu po plných domácí Petřek dotáhl v dorážce a byla z toho remíza. Před Milanem tak ležel složitý úkol, získat z následujícíh drah minimálně 1,5 bodu. Obě následující dráhy však náš "Zavarko" bez větších problémů vyhrál a svého soka porazil. To Martin začal trochu nejistě, v úvodní třicítce si v plných opět neodpustil pár úletů na dámy, dráhu zachraňoval až třemi hodovkami v dorážce - 1:0. Druhá dráha, to byly stejné problémy v plných, navíc slabá dorážka a domácí Kubeša tak srovnal na 1:1. Stěhování na dráhy 1 - 2 však hostujícímu kuželkáři jakoby vlelo novou krev do žil. Na jedničce Martin ke 106 kolkům do plných přidává 54 dorážky a drahou 160 se opět dostává do vedení. Na poslední dráze už si hlídá náskok a celkově vítězí 3:1. Opava se tak po první čtveřici ujímá možná nečekaného vedení 2:0 o 49 kuželek! Šéfkuchař Jahn dnes do druhé čtverky k Michalu BLAŽKOVI (506) přimíchal obvyklého koncáka Petra HENDRYCHA (586). A udělal dobře... Michal začal slušně, 92 do plných byl dobrý základ. Avšak na to, co následovalo v dorážce, bude chtít opavský hráč jistě rychle zapomenout. Spousta chyb, k tomu navíc skvělá hra v podání domácího Zdeňka Černého znamenala vedení 1:0 o 57 kuželek.. Po pár hodech na druhé dráze tak přišlo na řadu střídání - Michala nahradil Josef MATUŠEK. Ten i přes počáteční nervozitu dokázal odehrát slušnou třicítku a srovnal na 1:1. Další série třiceti hodů už ale opět patřila hornobenešovskému Černému. Ujal se vedení 2:1 a s náskokem přes 60 kuželek směřoval k zisku prvního bodu pro domácí oddíl. Josef už v závěru pouze korigoval na konečných 2:2. Péťa Hendrych dnes vynikal ve hře do plných, konečný součet v této disciplíně byl 402, což je jeho letošní nejlepší výkon! Co je to ale platné, když domácí Karel Chlevišťan dominoval v dorážce. Obě dvě úvodní dráhy otočil a vyhrál je o jeden jediný kolek. Bylo tedy zaděláno na drama, Péťa sice dotahoval ztrátu pouhých dvou kuželek, ale musel vyhrát obě následující dráhy. Třetí třicítku v pořadí Péťa jasně přehrál svého soupeře a snížil na 1:2. Poslední dráha a zejména její závěr nebyl zrovna pro slabší povahy.. V plných už domácí kuželkář vedl téměř o 10 kuželek, ale o náskok přišel a do dorážky Péťa vykročil s kolkem k dobru. Karel začal dorážku hodovkou, pak si ale dovolil dvakrát "ujet" na prvního, z čehož profitoval opavský hráč. Již dříve zmiňované drama přišlo ve chvíli, kdy už měl Chlevišťan dohráno. Péťa měl k dispozici ještě 4 hody a stačilo mu zavřít devítku. Otevřel 8 a pak dvěma prázdnými hody vyzkoušel, jak psychicky odolní jsou opavští fanoušci. Ti tento nápor na nervy nakonec ustáli, stejně jako sám hráč, který posledním hodem rozhodl o konečném vítězství díky většímu počtu poražených kuželek. Stav byl pro Opavu i nadále příznivý, vedlo se 3:1, náskok se ale ztenčil.. V poslední dvojici dostal opět důvěru Petr BRACEK (538) a nadělil si ji i sám Milan JAHN (513). Péťa Bracek hrající poslední kola v dobré formě dnes začal spíš průměrně, první dráha (126) k bodům nevedla. Druhá série hodů přinesla jen mírné zlepšení, ale zato srovnání stavu na 1:1. Domácí Petr Rak na třetí dráze předvedl slabých 118 a Braci se tak ujal vedení. Na poslední dráze už to byl Petr jak ho známe, i když mu nevyšly zcela ideálně plné, dorážkou (60) vše napravil a radoval se z bodového zisku. Milan Jahn začal naopak skvěle, v první třicítce se prezentoval skvělými plnými, které podpořil vydařenou dorážkou a bylo z toho vedení. To mu však nevydrželo dlouho, už na druhé dráze se domácí dočkali srovnání, zásluhou střídajícího Pečinky. Třetí třicítka byla v podání obou průměrná a hodně vyrovnaná, šťastnější byl opět domácí hráč. Že se jednalo o dobré střídání potvrdil Pečinka poslední drahou (156), kterou rozhodl o svém vítězství. Hornobenešovští kuželkáři v závěru dotahovali náskok Opavy, té však po 720 hodech zůstalo k dobru 11 kuželek a raduje se tak z konečného vítězství 6:2. Se soutěží se "áčko" rozloučí příští kolo domácím zápasem s Moravskou Slávií Brno "B".
3. 4. 2016
Opava zvládla dohrávku v Blansku, vyhrála 6:2!
Áčku se na Jižní Moravu jezdí velmi dobře, když pomineme utkání v Husovicích, přivezlo z okolí jihomoravské metropole 3 vítězství. Postupně si poradilo s Moravskou Slávií, Vracovem a naposledy v dohrávaném utkání s Blanskem. K zápasu se tentokrát cestovalo společně jedním vozem, za jehož kormidlo usedl Pája Jašek. Jako ve všech těchto případěch v autě panovala veselá atmosféra, která měla za následek skvělé předzápasové naladění celého týmu. Utkání tradičně odehrané na všech šesti drahách za hosty odstartovala trojice Marek HYNAR (556), Michal BLAŽEK (530) a Martin MAREK (541). Přestože domácí družstvo nastoupilo v sestavě se třemi náhradníky, nebyl to pro opavské žádný med. Jediný, kdo patřil na blanenskou soupisku byl v úvodní trojici Jakub Flek. Na toho nastoupil Marek Hynar a počínal si perfektně, tedy aspoň do šedesátého hodu. Po dvou drahách vedl 2:0 a na počítadle opět svítila třístovka. Jak už ale začíná být zvykem, obě šedesátky se od sebe lišily jako den a noc. Zisk bodu na třetí dráze asi Markovi přineslo dostatečné uspokojení a poslední třicítku už dohrával takříkajíc jen z povinnosti. I přes slabých závěrečných šedesát hodů připisuje na konto hostí první bodík. Michal za soupeře dostal mladého Petra Sehnala a sehrál s ním vyrovnanou partii. Po šedesátce byl stav nerozhodný 1:1. Následující třicítku pro sebe urval opavský hráč a byl blízko zisku druhého bodu. Poslední dráha však vyšla na jedničku blanenskému kuželkáři, který zabojoval a Michala nakonec zdolal. Martin nastupoval proti Ladislavu Musilovi, který začal velmi dobře, hra do plných mu vyšla skvěle a Martin tak musel hned ze začátku dotahovat. Dobrou dorážkou však zvládl zvrátit nepříznivý vývoj první dráhy a nakonec ji o pár kolků získal ve svůj prospěch. Pak ale přišel útlum, Martinovi se nedařilo v plných a v kombinaci s pouze průměrnou dorážkou to znamenalo obrat v podání domácího hráče. Zlepšení nepřišlo ani na poslední dráze a tak se i druhý náhradník v blanenském dresu raduje z bodového zisku. Stav po první šestici tedy příznivější pro domácí barvy, Blansko vedlo 2:1 a přišla na řadu dvacetiminutová pauza. Po ní už se na drahách objevil Milan JAHN (557) společně se dvěma jistotami Petrem HENDRYCHEM (586) a Petrem BRACKEM (618). Milan měl za soupeře staršího z Fleků - Romana. První dráha nevyšla ani jednomu podle představ, v dorážce oba zaznamenali velké množství chyb a o pouhý kolek bral dráhu nakonec štastnější domácí hráč. V tu chvíli však hostující Milan Jahn přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a udával tempo hry. Perfektní hrou do plných si v každé následující třicítce vybojoval slibný náskok, který se mu vždy podařilo udržet až do posledního hodu. Hostující kuželkář tak po pěkném bojovném výkonu srovnal na 2:2. Péťa Hendrych nastupoval proti Josefu Kotlánovi, který by, soudě podle jeho vizáže, mohl směle kandidovat na nového vládce krkonošských hor. Podobně jako bájný duch chránící Krkonoše před chamtivými pytláky, se domácí hráč snažil uchránit body před dravým opavským mládím. Zatímco Péťa se z počátku pral s nástrahami blanenské kuželny, to Kotlán si, možná překvapivě, snadno došel pro první dráhu. Druhá třicítka přinesla v podání hostujícího hráče zlepšení, ze kterého pramenil zisk dráhy a srovnání stavu. Další třicítka opět patřila zkušenému blanenskému kuželkáři, který se dostal do vedení a hlídal náskok 21 kuželek. Nakonec to ale byl mladý opavský loupežník, kdo se radoval z celkového triumfu. Tři hody do konce musel Péťa přelézt devítku a posledním hodem porazit minimálně 7 kuželek. A to se také do puntíku povedlo. Poslední tři hody - 7, 2, 7 znamenaly nejtěsnější vítězství (586:585)! Jako poslední se v opavském dresu představil Petr BRACEK, který natrefil na momentálně nejlepšího hráče domácích, mládežnického reprezentanta Martina Procházku. Kdo čekal vyrovnaný duel, nebo převahu blanenského kuželkáře, musel být zaskočen. Mile překvapeni byli ti, kdo fandili hostujícímu celku, neboť Braci proměnil jejich vzájemný duel v exhibici. Od začátku tomuto souboji vládl věčný smíšek a šprýmař z Opavy. Vítězství 4:0 na dráhy korunoval dalším senzačním výkonem - 618 kuželek. Druhá trojice opavských tak zařídila velký obrat a konečné vítězství slezského celku 6:2! ... Po utkání se ještě celá opavská výprava zastavila na zasloužený oběd a pak už následovala cesta zpět na Slezsko, která se nesla ve znamení obrovské pohody a nekončící zábavy.
27. 3. 2016
Áčko doma zdolalo Husovice, diviznímu béčku se vzdaluje postup
V předposledním domácím zápase letošního ročníku druhé ligy přivítalo áčko soupeře z brněnských Husovic. Jihomoravský celek byl před tímto kolem těsně pod námi se stejným bodovým ziskem 17 bodů a naskýtala se velká šance tomuto soupeři odskočit. Kromě Michala Blažka jsme se sešli v plném počtu, odhodlaní vybojovat oba body. V první dvojici, stejně jako před týdnem, nastoupila dvojice VANĚK (566) - MAREK (543). Milan začal šťastně, první dráhu vyhrál i díky soupeřově poslednímu hodu do plných který poslal do pravých "babek". Druhá třicítka už byla plně v režii domácího hráče, stejně tak ta následující. Po třech drahách Milan vedl 3:0 na dráhy a předčasně vybojoval opavským první bod. Nakonec zvládl i poslední dráhu a bez ztráty setového bodu soupeře jasně přehrál. Martin začal rovnou stovkou do plných, na hostujícího Vejtasu to však bylo málo, hostující hráč psal 110 a nepolevil ani v dorážce. První dráhu husovický kuželkář vyhrál 163:145. Martin svůj duel zvládl otočit, v pořadí druhou a třetí dráhu pro sebe získal, přestože se prezentoval ne moc pohlednou hrou. Poslední třicítku mu tak stačilo i remizovat, to by však nesměl Vejtasa předvést dorážku 72... Tímto famózním vystoupením v posledních patnácti hodech rozhodl o konečném zisku bodu pro hostující tým. Stav po první čtveřici 1:1, + 29 kolků pro Opavu. Druhá dvojka ve složení JAHN (538) - HYNAR (555) rozehrála své duely ve velkém stylu. Po prvních dvou drahách vedli oba 2:0. Milan točil skvělých 291, Marek ještě více a to rovných 300! Pak ale jakoby přišlo zatmění... Třetí dráhu zahráli oba opavští hráči shodně 129 a hosté dráhami 146, resp. 158 snížili stav i rozdíl kuželek. Trápení neustalo ani v poslední třicítce. Tu Marek rezignovaně přenechal hostujícímu Žižlavskému, který vybojoval hostům druhý bod. Milan psal pouhých 118 a děkovat tak mohl husovickému Machálkovi, který vinou tří chyb v dorážce nezvládl dohnat jeho náskok. Stav stále vyrovnaný - 2:2, náskok se ztenčil na 21 kolků. To nejlepší si Opava schovala na samotný závěr. Momentálně nejlepší hráči slezského klubu Petr BRACEK (593) a Petr HENDRYCH (576) nastupovali proti dvojici Radil - Košťál. Braci začal famózně, po třech hodech 27, po patnácti 110 a i když mu nevyšla dorážka podle jeho představ, na první dráze s přehledem zvítězil. A podobně si počítal i na dráze číslo dvě, po které vedl 2:0 o 32 kolků. Jeho výkon gradoval ve třetí sérii hodů, kde předvedl skvělých 155 a díky tomu si s předstihem zajistil bod. Důležitý bod! Na poslední dráze tak mohl zabojovat o další domácí šestistovku. Ta mu nakonec o 7 kolků uniká, to ale domácímu týmu a jeho fanouškům nemohlo zkazit radost z perfektní hry. Péťa Hendrych začal rovněž skvěle. V závěru první dráhy měl malinko štěstí, kvůli dvěma chybám už nešel do plných, hostující hráč však minul třikrát a ani on už se nedostal k možnosti hrát do všeh kuželek a přehodit 145 klacků domácího hráče. Druhou drahou si Péťa vybojoval vedení 2:0 i solidní náskok. Třetí třicítka opavskému kuželkáři utekla o pouhý kolek, Péťa se ale rozhodit nenechal, závěrečnou třicítkou (146) vybojoval pro áčko poslední bod, který byl ještě ve hře. Opava díky svkělému finiši vítězí 6:2 a upevňuje si šestou pozici v druholigové tabulce. Další zápas čeká opavské hráče v pátek 25. 3., kdy se dohrává zápas v Blansku. Utkání startuje ve 12:00.
 
Béčko v sobotu bojovalo na kuželně Minervy o zachování naděje na postup do třetí ligy. Začátek utkání se více vydařil hostům, Petr WOLF ukořistil bod za výkon 437 kuželek, který byl nakonec maximem mezi hráči TJ Opava. Za domácí srovnal stav Brokl, který si poradil s Tomášem VALÍČKEM (415). Do vedení se opět hosté dostali zásluhou Macieje BASISTY (416), jenž přehrál svého soupeře o tři kuželky. Od této chvíle už ale bodovalo jen domácí družstvo, které těžilo ze znalosti svých drah. Na body nedosáhli v pořadí Martin ORÁLEK (434), Rudolf HAIM (404), ani Vladimír PETER (432). Minerva tak v derby poráží béčko 6:2 a tomu se kvůli výhře Přerova v Krnově hodně vzdálila druhá - postupová příčka.
 
Céčko má úplně jiné starosti. V tabulce krajského přeboru mu patří předposlední pozice a musí se tak prát o zachování příslušnosti v této soutěži i pro příští sezonu. Dnes ho čekalo utkání v Hranicích a po úvodních dvou duelech vypadal stav z pohledu hostí velmi slibně. Bodovat se podařilo jak Břéťovi MRKVICOVI (416), tak Rudolfu TVRDOŇOVI (421). Ti zajistili průběžné vedení 2:0 o více než 50 kolků. To se ale začalo pomalu rozplývat. Vašek BOHAČÍK (399) ani Josef MATUŠEK (403) si bod nepřipsali a bylo srovnáno - 2:2. Zlomový moment přišel v páté dvojici, kde domácí Pavelka jasně přehrál Danu LAMICHOVOU (387), domácí se tak ujali vedení a drželi slibný náskok, jenž nakonec také udrželi. Tomáš VALÍČEK (415), který už dnes měl jednu stovku za sebou, podlehl Anně Ledvinové. Domácí vítězí 6:2 a céčko tak v posledních dvou zápasech čeká těžká šichta...
21. 3. 2016
Z Vyškova body áčko nepřivezlo, "B" a "C" doma úspěšné
Áčko Opavy čekal v sobotu 12. března těžký soupeř - Vyškov. Ten je především na domácí půdě velmi silný, vždyť z dosavadních 9 utkání na domácích drahách dokázal 7krát zvítězit. Papírový favorit zápasu byl jasně daný, opavští se však s rolí outsidera nechtěli smířit a hned ze začátku poslali bojovat o body Martina MARKA (567) a Milana VAŇKA (577). Martinovi se však od začátku nedařilo, velmi slabé plné následovala i špatná dorážka a bylo z toho jen 117 kuželek. Ani druhá dráha z počátku nevypadala lépe, 79 po plných zvedlo z hlediště Michala Blažka, který se šel pomalu chystat ke střídání. K tomu však nakonec nedošlo. Martin druhou sérii hodů vyhrál díky zlepšené dorážce, srovnal stav na 1:1 a začínalo se odznova. Na třetí dráze si vzal opavského hráče do parády vedoucí Milan Jahn a nasměroval svého svěřence k zisku důležitého bodu (153:123). Průběžné vedení a slušný náskok už Martin nepustil, naopak, přidal ještě pěkných 159 kuželek a zvítězil 3:1. Milan nastupoval proti průměrově nejlepšímu hráči domácích Petrovi Pevnému. Bod z první dráhy náležel opavskému kuželkáři, když ji vyhrál těsně 144:141. Pak ale Pevný zahájil svoji show. Druhá třicítka byla v jeho podání opravdu chvályhodná, ke 108 kuželkám do plných přidal 71 dorážky. Ani pěkných Milanových 140 tentokrát stačit nemohlo. Drahou 179 domácí hráč srovnal stav na 1:1 a vytvořil si značný náskok. Milan dnes hrál povedené utkání, jeho hru zdobila především hra do plných, ale i dorážka, ve které se nedopustil žádné chyby. Třetí dráha byla opět zárukou skvělé podívané. Milan po třiceti hodech psal rovných 150, avšak Pevný ještě o 11 kolků více. Poslední dráha byla pro hostujícího hráče smolná, prohrál ji o jedinou kuželku a tak hlavně díky báječně zahraným dvěma drahám patří bod vyškovskému kuželkáři. 1:1, prohráváme o 14 kuželek. Druhá dvojice ve složení Milan JAHN (555) - Marek HYNAR (551) hrála s domácími vyrovnanou partii.. Milan Jahn, jakožto vedoucí, se napsal na Tomáše Procházku, který rovněž předvádí vynikající výkony. Před hrou panovaly obavy, jak se Milan popere s měkkými vyškovskými deskami. Svou roli ale zvládl dobře, byť na domácího Procházku nakonec nestačil. První dvě třicítky patřily vyškovskému kuželkáři, tu třetí pro sebe vybojoval skvělým výkonem Milan (158) a duel ještě zdramatizoval. Poslední dráha byla z pohledu Procházky řekněme už jen udržovací (133), nicméně vyhrál ji a raduje se ze zisku bodu. Marek nastupoval proti letos trápícímu se Eduardu Vargovi s cílem zvítězit. Se štěstím Marek urval body první dráze, když Vargu porazil o dva kolky. Druhá dráha přinesla Markovu učebnicovou hru do plných. Drtivá většina jeho hodů končila v pravé ulici a minimálně 8 sraženými kolky. Když k tomu přidal ještě 54 dorážky, byla z toho skvělá dráha 164 a vedení 2:0. Třetí třicítku se od Marka štěstí trochu odvrátilo, domácí hráč ji vyhrál o kolek 127:126. V poslední sérii hodů hostujícímu kuželkáři docházely síly, čehož Varga využil ke srovnání stavu, ale díky většímu počtu poražených kuželek nakonec bere body opavský hráč. Stav po dvou čtveřicích je 2:2, Vyškov drží náskok 12 kolků. Jako již tradičně se ke svému startu v poslední rundě přichystali Petr HENDRYCH (544) a Petr BRACEK (519). Jejich soupeři však byli neméně kvalitní, duo Trávníček - Rychlovský patří mezi nejlepší hráče Vyškova. A to se také od prvních momentů začalo potvrzovat. Péťa Hendrych nezachytil Trávníčkův ostrý start a to ho stálo první dráhu (129:155). Domácí hráč ve druhé třicítce sice polevil, čehož Péťa dokázal využít a srovnal na 1:1, ale třetí dráha už opět patřila skvělému Trávníčkovi. Ten předvedl další parádní dráhu 160 a ujal se vedení. Poslední třicítka, vzhledem k vybudovanému náskoku, už řešila pouze to, zda-li vyškovský kuželkář dosáhne na šestikilo či ne. To nakonec opravdu přišlo. Konečných 602 kuželek zastínilo výkon opavského mladíka. Braci začal svůj souboj s Luďkem Rychlovským (601) ještě hůře. První slaboučká dráha víceméně určila směr, kterým se tento duel bude ubírat. Rychlovský navíc první dráhu exceloval, předvedl báječných 167 kuželek a nadělil Petrovi více než 50 kolků. Další dráhy už Petr hrál bez chyb, ale průměrné dráhy nemohly stačit na skvěle hrajícího domácího hráče. Braci se s těžkými vyškovskými drahami dnes zkrátka nemohl srovnat a po třech šestikilech v řadě přišel výpadek. Věřme, že první a zároveň také poslední :). Vyškov doma vítězí nakonec přesvědčivě 6:2 po nejlepším celkovém výkonu 3 465 kuželek, který ozdobily tři šestistovky hráčů v domácích dresech. 
 
Béčko doma přivítalo SKK Jeseník. První dvojice domácích ve složení PETER (399) - BASISTA (449) mělo za soupeře mladé jesenické kuželkáře Hanniga se Zavackým. Láďa Peter se poslední zápasy potýká se slabšími výkony a dnes tomu bohužel nebylo jinak, 399 kolků na soupeře nestačilo. Zastoupil ho až kuželkář polské národnosti v opavských službách Maciej Basista, který si poradil s Martinem Zavackým. Stav byl 1:1 a na dráhy se chystali - stálice Josef NĚMEC (382) a posila Tomáš VALÍČEK (452). Pepa dnes neměl svůj den, nepřesvědčivá první dráha volala po střídání, nakonec se však domácí hráč protrápil až ke konečné porážce s Petrem Šulákem. To Tomáš bojoval jako lev a nejkrásnější duel zápasu zvládl přetavit v bodový zisk. Srovnáno na 2:2. Závěrečná dvojice - Petr WOLF (443) a Martin ORÁLEK (441), to je synonymum dlouholetého přátelství. Bok po boku dnes ve stejném dresu, v jedné rundě bojovali o důležité body. Jejich zkušenosti nakonec přinesly Opavě kýžené vítězství. Oba z přehledem porazili své soupeře, béčko tak vítězí 6:2 a stále udržuje naději na postup do 3. ligy.
 
Céčko se odpoledne představilo doma proti SKK Ostrava "B". Začátek ale nezastihl domácí v nejlepším rozpoložení. Břetislava Mrkvicu už po 42 hodech střídal další ex-porubský hráč Vašek Bohačík. Společně porazili 392 kuželek a jednoznačně podlehli ostravskému Pavloskovi (455). Podobně si vedl i Josef Matušek. Ten sice předvedl lepší výkon, ale ani on nestačil na skvělého Poláška z SKK. Stav po první dvojici byl 0:2 navíc s hrozivým náskokem 113 kuželek ostravského celku. To, co poztrácela první dvojice, to beze zbytku dohnala vynikající Jana TVRDOŇOVÁ (456). Domácí kuželkářka nadělila soupeři 113 kolků a umazala náskok hostí. Bohužel ji v tom příliš nepodpořil Petr Schwalbe. Ten sice předvedl pěkných 414, ostravský Jiří Koloděj se ale stal třetím hráčem hostí, který překonal hranici 450 kolků. Závěrečná dvojice tak měla za úkol otočit nepříznivý vývoj. Tomáš Valíček, který už měl jednu "stovku" v nohách opět podržel svůj tým a po dobrém výkonu (441) přiblížil céčko k bodům. Když se k němu bodově přidala i Dana Lamichová (430) bylo rozhodnuto. Céčko po velkolepém obratu ukořistilo dva body a zvítězilo 5:3.
 
14. 3. 2016
Áčko doma remizovalo se Zábřehem, ostatní družstva nebodovala
Čtrnáctidenní ligová pauza zaviněná odkladem zápasu v Blansku je u konce. Áčko v sobotu 5. 3. přivítalo na domácí kuželně Zábřeh. Síla hostujícího družstva je ukryta především v bratrském duu Sittů, přesto však domácí mysleli na dvoubodový zisk. První z bratrů Sittových - Martin nastoupil proti Michalu BLAŽKOVI (506), který laboruje s bolavým loktem. Handicap domácího hráče byl znát, od začátku předváděl průměrnou hru a to na zkušeného Martina Sittu stačit nemohlo. Po šedesáti hodech byl stav 0:2 z pohledu opavského kuželkáře a na řadu přišlo střídání. Nastoupivší Milan JAHN však, bohužel pro domácí, pokračoval v nastoleném trendu a ani on si nepřipsal žádný setový bod. Na drahách 3-4 probíhal souboj MAREK (589) - Horňák. Hostující hráč dlouhodobě předvádí špatné výkony a Martinův úkol byl tedy jasný - získat bod a k němu přidat co možná největší počet kuželek. A od začátku taky bylo patrné, kdože bude v tomto souboji dominovat. Po šedesátce Martin vedl 2:0 o 58 kuželek. Na třetí dráze sice domácímu hráči nevyšly plné, ale dokázal se zvednout v dorážce a také na této dráze získal bod. Poslední třicítka tak už byla jen a pouze o tom, jakým rozdílem Martin vyhraje. Nakonec je z toho výhra 4:0 o bezmála stovku. Stav po první dvojici nerozhodný 1:1. Další se na opaských drahách představilo duo VANĚK (546) - HYNAR (602). Milanova podzimní forma je ta tam, i tak se ale prezentoval bojovným výkonem. Měl však smůlu, spousta hodů jen těsně minula prvního a stojící kuželky pak v závěru drah chyběly. Hostující Švub Milana přehrál na všech drahách a připisuje na konto hostí další bod. Marku HYNAROVI, jako každoročně, jarní část sezony vychází lépe a důkazem toho byl jeho další znamenitý výkon. První dráhu sice prohrál s Jiřím Flídrem těsně o dvě kuželky, na těch dalších už ale jasně zábřežského kuželkáře přehrával. Marka v tomto střetnutí zdobila především bezchybná dorážka, 236 kuželek v této disciplíně je skvělý výkon. Domácí hráč se tak raduje s důležitého vítězství a srovnává průběžný stav utkání na 2:2. Opava tou dobou má 54 kuželek k dobru... Závěrečná dvojice v klasickém složení HENDRYCH (557) - BRACEK (602). nastupovala proti silným protivníkům, jimiž byli Zdenek Švub a Josef Sitta. Mladší z obou Petrů dnes neměl svůj den. Po šedesátce byl ještě stav vyrovnaný 1:1, ale jeho obvykle parádní disciplína - dorážka mu dnes vyloženě nevyšla. Skvěle zahrané plné se mu nepodařilo zúročit a Švub trestal. Na třetí dráze Petr nešel vinou tří chyb do plných a poslední dráhu prohrál smolně o kolek. Mít více štěstí, mohl se radovat z bodového zisku, bohužel mu však nebylo přáno. Braci, hrající poslední zápasy ve výborné formě, nezklamal ani dnes. První třicítku si sice nechal Sittu utéct, ten totiž předvedl báječnou dráhu 168 a bylo co dotahovat. Další dvě dráhy (163, 148) patřily domácímu hráči, který tím převrátil pomyslné misky vah na svou stranu. I remíza na poslední dráze by Petrovi i celé Opavě stačila k celkovému vítězství. Josef Sitta však patří mezi nejzkušenější hráče v lize a moc dobře věděl co je v sázce. Podle toho také oba hráči k poslední dráze přistoupili. Ke smůle domácího týmu ji nakonec po souboji (157:159) získává hostující hráč a rozhoduje o konečné remíze. Ta se zrodila ze čtyř získaných bodů na straně Zábřeha a vyššího celkového náhozu opavských kuželkářů. Ti dnes předvedli první výkon přes 34 stovek, i přesto se však museli spokojit pouze s bodem. Další zápas čeká áčko 12. března ve Vyškově. 
 
Béčko si dnes vybralo velkou porci smůly na kuželně v Břidličné. Podlehlo jí 0:8, avšak 5 ze 6 hostujících hráčů podlehla svému soupeři maximálně o 10 kuželek... Hned v úvodu nestačil na domácího Mrhala Ruda HAIM, když prohrál o 2 kuželky. Další v pořadí Svatopluk KŘÍŽ sice předvedl lepší výkon než jeho spoluhráč (421), ani ten však k bodu nevedl. Vladimír PETER na třetí pozici podlehl Chmelovi st. pro změnu o 7 kolků. Stav byl 3:0 pro domácí s náskokem pouhých 18 kuželek. Smůlovatý průběh mělo pro hosty utkání i nadále, Maciej BASISTA prohrál pouhou jednu jedinou kuželku. Jediný kdo vyloženě přehrál opavského hráče byl Čestmír Řepka, který se stal s výkonem 462 kuželek nejlepším hráčem zápasu. Paradoxně snadno si poradil s nejlepším hráčem hostí Pepou NĚMCEM (427). Nepodařený zápas dovršilo 416 kolků Martin ORÁLKA v poslední rundě. Béčko, bojující o postup do 3. ligy, může napravit dnešní zaváhání za týden doma proti Jeseníku.
 
Céčko se představilo na kuželně Bohumína, kde je čekal místní "B" tým. Na úvod se na drahách představila dvojice MATUŠEK (384) - TVRDOŇOVÁ (390). Oba dva již po prvních padesáti hodech ztráceli dost kolků na to, aby mohli pomýšlet na bodový zisk. Domácí se ujali vedení 2:0. Dobře se ve druhé dvojci prezentoval Václav Bohačík, předvedl na Boumín pěkný výkon 416 kolků, ani ten však body neznamenal. První bod na hostující stranu připsali až, napůl hrající, SCHWALBE s MRKVICOU, kteří si poradili s domácím Kohutkem. Závěr zápasu Opavě hrubě nevyšel. Dana LAMICHOVÁ předvedla svůj nejhorší výkon sezony a bohužel nejinak tomu byli i v případě Tomáše VALÍČKA... Opavští kuželkáři si odvážeí porážku 1:7. V dalším kole přivítají doma SKK Ostrava "B".
 
 7. 3. 2016
Informace k odloženému utkání Blansko - Opava
Z důvodu soustředění reprezentace hráčů U23 na kuželně v Blansku bylo odloženo utkání 17. kola druhé ligy mužů.
Po dohodě obou družstev bude toto utkání sehráno dne 25. 3. 2016 od 12:00 hodin
3. 3. 2016
Áčko v krásném utkání přehrálo Rosice 6:2!
Povzbuzeni týden starým vítězstvím z Vracova dnes vstupovali opavští kuželkáři do domácího utkání proti silnému družstvu Rosic. Nepsané pravidlo o tom, že vítězná sestava se nemění, vedoucí týmu dodržel, změnu provedl jen nepatrnou a to v nasazení hráčů. Jako první se ke svému startu chystali Michal BLAŽEK (568) a Martin MAREK (561). Oba v minulém zápase uspěli bodově, co se však čísla týče, žádná sláva a tak si chtěli spravit chuť na domácích drahách. Michal začal znamenitě, drahou 155 se dostal do vedení proti hledajícímu se Adamu Palkovi. Druhou třicítku domácí hráč trochu polevit, z čehož resultovalo srovnání stavu na 1:1. Další série třiceti hodů už zase patřila Michalovi, opět předvedl dráhu přes 150, se slušným náskokem se ujal vedení 2:1 a to nakonec také udržel, díky většímu počtu poražených kuželek zvítězil při vyrovnaném stavu drah. Martin proti Jiřímu Zemkovi držel krok v prvních plných, dokonce mu malinko utekl, hostující hráč však nezůstal nic dlužen pověsti momentálně nejlépe hrajícího hráče Rosic a v dorážce otočil pro něj nepříznivý vývoj. Druhou dráhu Martin zabral a srovnal na 1:1. To však bylo vše co mu dnes Zemek dovolil... na třetí dráze nasadil strhující tempo, kterému Martin nestačil, vítězí 171:134 a ujímá se vedení 2:1 na dráhy. Skvěle rozjetý hráč hostí nepolevil ani na poslední dráze, kde přidal dalších 160 kolků a vítězí nakonec s přehledem 3:1, když dosáhl celkového náhozu 601 kolků. Martin končí na 561 poražených kuželkách. Stav po první čtveřici vyrovnaný 1:1 s nepatrným náskokem pro rosické kuželkáře. Druhá domácí dvojice nastupovala ve složení VANĚK (531) - JAHN* (552). Mladší z obou jmenovců - Vaněk se uvádí drahou 136, soupeř píše o 10 kolků více a vede 1:0. Ve druhé třicítce si Milan vybírá svou porci štěstí, když Fabíka poráží o jedinou kuželku. Stejnou mincí však hostující hráč oplácí hned následující dráhu. Před poslední třicítkou tak Milan ztrácí 10 kuželek, ale je stále ve hře. Závěrečné plné nevychází ani jednomu z borců a rozhoduje dorážka. V té je šťastnější rosický Fabík a vítězí 3:1. "John" nastupuje proti Michalu Hrdličkovi, který se hned od prvních hodů chytl a nedává Milanovi, jak se říká, čuchnout... Po třiceti hodech svítí na Milanově počítadle 117 kuželek (proti 151) a přichází impulz v podobě střídání. Na desku nastupuje Marek HYNAR, který se nejprve seznamuje s drahou, pak ale předvádí pěkných 95 do plných. K zisku bodu za dráhu mu postačí i průměrná dorážka. Je srovnáno, před Markem však ještě leží těžký úkol, stáhnout bezmála 30 kuželek... "Lumír" zabojovat umí a dnes to opět dokázal, třetí dráhu pro sebe získává poměrem 157:140. Na poslední dráze mu tak k zisku bodu stačí i remíza. Na tu se ale hrát nedá a Marek tak pro jistotu utíká soupeři hned po plných (109:80) dorážka už se tedy dohrává víceméně jen z povinnosti. Štěstí v neštěstí tak potkalo našeho vedoucího, který se po nepovedené první dráze rozhodl pro střídání a to bylo nakonec zřejmě zlomové. 2:2 po dvou čtveřicích, hosté mírně navýšili náskok na 19 kuželek. Již osvědčená dvojice koncáků BRACEK (602) - HENDRYCH (579) dnes zažila velký den! Nenechali se svázat nervozitou a hned na svých úvodních drahách dali soupeřům najevo kdo je tady doma... 162 resp. 158 kuželek znamenalo vedení 1:0 pro oba domácí borce. K jejich skvělé hře se přidalo také publikum, které hnalo opavské hráče za vítězstvím. Druhé třicítky rovněž patřily dvojici P+P. Braci psal po šedesáti hodech 307, Péťa Hendrych 299 kuželek. Oba si drželi slušný náskok a nepolevovali. Braci o svém bodu rozhodl na třetí dráze, kde přehrál hostujícího Matyáše o dvě kuželky. O motivaci však měl postaráno i nadále, ve hře stále byla jeho první šestistovka na opavské kuželně. O tom, že se z ní nakonec bude moct radovat rozhodl především 119. hod, kdy šel do plných a z jeho levé ulice padla hodovka. Poslední hod zkušeně uhlídal a k bodu tak přidal i pomyslnou třešničku na dort. Péťa Hendrych třetí dráhu nedotáhl do vítězného konce, hostující Axman ještě vykřesal malinkou jiskřičku naděje. O tu ale zase rychle přišel, poslední třicítka totiž opět patřila našemu benjamínkovi, který tak přidal další bodík na konto Opavy. Úžasný finiš v podání našich dvou Petrů tak vyústilo v zisk veledůležitých dvou bodů do ligové tabulky. Opava poráží Rosice 6:2 v nejlepším domácím výkonu sezony 3 393 kuželek!
 
Béčko se tentýž den odpoledne vypravilo na kuželnu Horního Benešova, aby zde odehrálo 16. kolo Severomoravské divize. Nezačíná však nijak valně... Hned po první čtveřici se domácí ujímají vedení 2:0 o téměř 70 kuželek. Kdo by si myslel, že se opavští nechají vývojem rozhodit, ten by se pletl. Obrat na sebe totiž nenechal dlouho čekal. Opavská dvojice ORÁLEK (445) - PETER (441) zajistila hostujícím barvám srovnání stavu a taky docela příjemné průběžné vedení o 36 kolků. O vítězství se tak muselo rozhodnout až v závěrečné čtveřici, ve které za Opavu nastoupili Svatopluk KŘÍŽ a Maciej BASISTA. Po první padesátce byly oba souboje vyrovnané. Druhá polovina hry ale vyšla lépe hostujícímu mužstvu a potom co se oba opavští kuželkáři prezentovali drahou přes 230, nebylo o vítězi pochyb. Opava "B" otočila nepříznivý vývoj střetnutí a vítězí 6:2. V divizní tabulce se tak dostává na druhé místo o dva body za vedoucí Odry, které vyzve příští týden doma v přímém souboji o první místo!
 
Céčko svůj zápas v Bílovci pro nemoc odložilo. 
13. 2. 2016
Áčko přivezlo body z jihu Moravy, béčko doma rozdrtilo Lipník
Po třech porážkách v řadě se Áčko představilo ve Vracově, který měl před tímto kolem stejný počet bodů a hrálo se tak nejenom o prolomení nepříznivé série, ale i o možný vzestup v tabulce. K utkání jsme vyrazili v plné sestavě, roli náhradníka plnil rekonvalescent Marek Hynar. V úvodní dvojici se v dresu hostí představili Milan VANĚK (552) a Martin MAREK (538). Milan začal dobře, v první třicítce přetlačil svého soupeře o dva kolky a ujal se vedení. Další dráhy už ale ovládl vracovský Pavel Polanský. Milanův výkon nebyl špatný, na domácího borce však nestačil. Polanský totiž za celou hru nepředvedl dráhu pod 140 kuželek, zvítězil 3:1 na dráhy a stal se nejlepším hráčem Vracova. Martin začal svůj souboj remízou na první dráze. Mohl ji i vyhrát, ale kvůli chybě v dorážce už nemohl jít posledním hodem do plných. Důležitá byla druhá třicítka, kterou hostujícímu hráči svým slabým výkonem víceméně daroval domácí Petr Polanský, což byl také poslední počin tohoto hráče v dnešním zápase. Na druhou šedesátku ho vystřídal Tomáš Kordula. Tomu se podařilo srovnat na 1,5:1,5 když třetí dráhu vyhrál o šest kuželek. O všem tam rozhodla poslední třicítka a k radosti opavských měl navrch Martin Marek. Srovnal tak na průběžných 1:1. Zápas se začal lámat ve druhé dvojici. V té nastoupilo duo BLAŽEK (524) - JAHN (539). Michal získal první dráhu především díky výborné dorážce, druhá třicítka už ale patřila domácímu hráči. Michal se nemohl najít v plných a toho František Svoboda dokázal využít. Druhou šedesátku Michal zabral, do plných psal 99 kuželek, soupeře předčil také v dorážce a ujal se vedení 2:1. K tomu si vypracoval také slušný náskok. Poslední třicítka byla opět v režii domácího Svobody, který sice Michalovi dýchal na záda, ale zvrátit pro něj nepříznivý stav se mu nepodařilo. Milan se od začátku potýkal s hracím náčiním.. Problém s úchopem koule se podepsal jak v plných, tak hlavně v dorážce, ve které stihl nasázet 4 chyby, přesto všechno však Filipa Kordulu na úvodní dráze se štěstím porazil. Zlepšení přišlo hned, co si Milan vyžádal "kouzelný" ručník s Bistrolem.. Dráha 160 toho budiž důkazem. Hostující hráč vedl 2:0 a poté co zvládl i třetí třicítku v řadě, mohl se radovat ze zisku bodu. Poslední drahou už domácí Kordula jen korigoval na 3:1. Stejný poměr bodů platil i co se týče průběžného stavu utkání po dvou čtveřicích. K tomu měli opavští k dispozici 54 kolků. Poslední dvojice tak měla za úkol dovést dobře rozehraný zápas do vítězného konce. Petr BRACEK (566) začal zostra, plné 99 však nepodpořil dorážkou a první dráhu ztrácí o dva kolky. Další dvě třicítky už však patří Péťovi a zejména ta třetí stála za to. Po celou dobu si držel svou levou ulici, do plných nasázel 107 kuželek, v dorážce přidal dalších 61, což to znamenalo vedení 2:1 na dráhy a také slušný náskok před poslední třicítkou. Tu Petr sice prohrál, ale soupeř neměl sebemenší šanci dohnat svou dosavadní ztrátu. Petr HENDRYCH (560) začal dobře, po třiceti hodech byl vedení a svému soupeři malinko utekl. Ten se však druhou drahou zvládl dotáhnout. Třetí třicítku Péťa smolně prohrává o kuželku a byť domácí Tužil prohrává na kolky, má na svém kontě o bod víc. Poslední dráhu tak musel opavský kuželkář bezpodmínečně vyhrát pokud chtěl pomýšlet o zisku bodu. V jeho prospěch hovořil stav po závěrečných plných, které Petr vyhrál 94:93. Stejný, tedy jednobodový rozdíl vydržel i po posledním hodu a Péťa tak dovršil překvapivě snadné vítězství hostujícího celku. Opava si odváží z jižní Moravy oba body za výhru 7:1. Další kolo čeká slezské kuželkáře domácí zápas s Rosicemi.
 
Béčko po porážce v Ostravě opět toužilo po plném bodovém zisku. K němu vedla cesta přes předposlední Lipník nad Bečvou. Předzápasové předpoklady se začaly rychle naplňovat, když se v první dvojici dokázali bodově prosadil jak skvělý Petr WOLF (467), tak Svatopluk KŘÍŽ (420). Opava vedla 2:0 o 84 kuželek. Druhou "třetinu" utkání stejně skvěle zvládla také dvojice PETER (433) - BASISTA (440). Oba své soupeře s přehledem porazili, Maciej Basista dokonce nadělil Zeinerovi více než 80 kolků.. O výsledku utkání bylo tedy rozhodnuto, domácí vedli 4:0 a s náskokem 185 kuželek si kráčeli pro dva body. V závěrečné dvojici se představil Martin ORÁLEK (455), jenž pokračoval v nastoleném trendu a i on svého soupeře přehrál rozdílem několika tříd. Jediný kdo nestačil na svého soupeře byl Josef NĚMEC, který i přes pěkný výkon 445 kuželek podlehl Petru Hendrychovi z Lipníku. Béčko si tak spravilo chuť po předchozí porážce, když doma rozdrtilo Lipník 7:1 o 248 kolků! Další utkání zavítají opavští na kuželnu Horního Benešova, kterému patří v tabulce 8. pozice.
 
Céčko doma v derby hostilo Minervu "B". Úvod utkání se domácím nepovedl, Josef MATUŠEK i Břetislav MRKVICA porazili shodně 398 kuželek a oba podlehli svým sokům. Minerva se dostala do vedení 2:0. Ve druhé dvojici získal první bod pro domácí Milan FRANER za výkon 419 kuželek. Petr Schwalbe nestačil na hostujícího Strnadela. Minerva stále držela vedení, teď už 3:1. Konec zápasu však patřil domácím kuželkářům. Dana LAMICHOVÁ skvělým výkonem 445 kuželek obrala o body Tomáše Krále a když Tomáš VALÍČEK přidal svůj bod proti hostujícímu Frankovi, byl stav nerozhodný 3:3. O konečném rozdělení bodů tak musel rozhodnout až celkový nához družstev. Ten byl po šestistech hodech na obou stranách taktéž shodný a tak se v mimořádně vyrovnaném utkání nakonec body spravedlivě dělí. Konečný výsledek 4:4. Za týden céčko pocestuje do Bílovce.
7. 2. 2016
Opavským družstům se tento víkend nedařilo, "áčko" podlehlo jen těsně lídru tabulky
Dosud neporažené kuželkáře Třebíče přivítalo opavské áčko v rámci 14. kola druhé ligy. Nepříjemnou zprávou pro domácí byla absence Marka Hynara, který laboruje s poraněným kolenem. Favorit v tomto utkání byl jasný, opavští však neměli co ztratit a hned první dvojice nastínila možnou cestu za překvapením. Michal BLAŽEK (543) dostal za soupeře juniorského reprezentanta Petra Dobeše, který po úvodních šedesáti hodech vedl 2:0 s náskokem 25 kuželek. Třetí drahou Michal korigoval na 2:1, závěrečnou třicítku ale opět ovládl třebíčský Dobeš a získal bod pro hostující tým. Martin MAREK (589) si vedl o poznání lépe, svého soupeře od začátku přehrával a odměnou mu byl průběžný stav 2:0 na dráhy a 303 poražených kuželek po půli hry. Třetí dráhu hostující Myška vyhrál o kolek, tu poslední už si ale opět Martin pohlídal a s přehledem porazil soupeře 3:1 na dráhy. Stav utkání byl po úvodní čtveřici vyrovnaný 1:1, Opava měla k dispozici nepatrný náskok. Jako další na dráhy nastoupila dvojice VANĚK (552) - JAHN (523). Smolná první třicítka potkala Milana Vaňka, po vyrovnaných plných přišla slabší dorážka se 4 chybami na sedláka, což se v závěrečném účtování bohužel projevilo. Druhá třicítka už patřila domácímu hráči, který tak odčinil nezdar z předchozí dráhy a srovnal na 1:1. V pořadí třetí sérii hodů však lépe zvládá třebíčský Jan Dobeš a ujímá se vedení 2:1. Poslední třicítka končí remízou a to znamená vítězství hostujícího kuželkáře poměrem 2,5:1,5 bodu. Druhému Milanovi v opavském dresu se bohužel dařilo ještě méně. Slušný výkon do plných nepodpořil dorážkou, zaznamenal v ní velké množství chyb, čehož beze zbytku využil jeden z nejzkušenějších hráčů Třebíče Robert Pevný. Ten ovládl všechny čtyři dráhy a bez větších problémů získal bod. Třebíč obrací vývoj na 1:3 z pohledu domácích a k dispozici má už velmi slušný náskok 53 kolků. Většina přihlížejících už zřejmě měla o výsledku utkání jasno, zvlášť když v poslední čtveřici nastoupivší Petr BRACEK prohrál svou zahajovací dráhu o 40 kuželek.. Avšak to, co záhy následovalo by se dalo nazvat kuželkářskými dostihy. Braci se na svého soupeře dotahoval, zlepšil svou hru, ale na rozjetého Nestrojila to stále nestačilo. Petr ale makal dál, nenechal se zlomit a po velmi pěkném výkonu si připsal 574 kuželek. Zatímco Braci stahoval kolky po ne zcela vydařené první třicítce, to na vedlejších drahách od prvních hodů svého soupeře "vyučoval" jeho jmenovec HENDRYCH (600). Nejmladší, ale aktuálně nejlépe hrající opavský kuželkář měl po třech drahách jistý bod, navíc dokázal stáhnout 46 kuželek. Ovládl i poslední dráhu, přesně o 18 kolků. Přestože třebíčští měli po dvou čtveřicích slušný náskok, opavští "koncáci" mohutně dotahovali a v jednu chvíli dokonce vedli o 3 kuželky. Probralo se i domácí publikum, které hnalo Opavu za ziskem bodu. Na něj však nakonec domácí oddíl nedosáhl. Po strhujícím závěru nekonec Opavě utekla remíza o pouhých 11 kolků. Překvapení tedy nebylo daleko, celkový výkon 3 381 kuželek by na většinu družstev v soutěži doma stačilo, Třebíč však potvrdila to, že není na špici ligové tabulky náhodou a odváží si z Opavy oba body.
 
Béčko cestovalo ke svému utkání do Ostravy na dvoudráhu SKK. Do vedení se hosté dostali díky Vladimíru PETEROVI, který porazil 417 kuželek. Ostravští ale začali zápas rychle obracet. Vyhráli tři vyrovnané souboje v řadě a vedli tak 3:1 o 36 kuželek. Jiskřičku naděje vykřesal opavským Rudolf HAIM, který zabodoval v dalším vyrovnaném duelu (407:401). Na posledním hráči tedy bylo stáhnout 30 kolků a porazit domácího Holase. Ten však domácí kuželnu zná dokonale a výkonem 462 kuželek nedal Svatopluku KŘÍŽOVI (431) šanci. SKK Ostrava vítězí v tomto utkání 6:2. Malou útěchou může být alespoň to, že se po této porážce nevzdálilo čelo tabulky. Pořadí je následující - Odry 21b., Přerov 20b. a Opava "B" 19b.
 
Céčko zavítalo na kuželnu Sedlnic a nezačalo špatně. Břetislav MRKVICA, který tamní prostředí dobře zná získal pro Opavu první bod, když porazil Michaelu Tobolovou o 6 kuželek výkonem 395 kolků. Další bod připsala Jana TVRDOŇOVÁ, která srazila 420 kuželek a přidala k náskoku dalších 5 "dřev". První úspěch sedlnických zaznamenala Barča Janyšková, když porazila Petra SCHWALBEHO. V půli utkání vedla Opava 2:1 na body, 5 kolků k dobru však měli domácí. Do vedení 3:1 dostal hosty Rudolf TVRDOŇ. Pak ale přišel velký obrat. Závěrečná dvojice domácích Kletenský - Brejcha nedala hráčům Opavy šanci, oba s přehledem své duely zvládli a při vyrovnaném stavu 3:3 na body rozhodoval o konečném výsledku až celkový stav poražených kuželek. Ten měli vyšší domácí kuželkáři a po zásluze se radují z dvoubodového zisku.
24. 1. 2016
Vstup do jarní části se áčku nepovedl, podlehlo Dačicím
Bez Martina Marka, kterého do Dačic nepustily pracovní povinnosti odcestovalo áčko k prvnímu zápas jarní části sezony. Na kuželně, kde většina z opavských hráčů nastupovala vůbec poprvé, to z počátku vypadalo z pohledu slezského klubu velice nadějně. To když se v úvodní dvojici bodově prosadili Milan VANĚK (544) a Petr BRACEK (525). Oba shodně při rovnosti drah ukořistili bod za vyšší nához. Petr si bodík zajistil až poslední drahou a soupeře porazil o 7 kuželek, Milanovi stačilo v uvozovkách udržet vybudovaný náskok po dvou drahách. Soupeř padl o 5. Velmi slibný začátek opavských! Hosté vedli 2:0 byť náskok nebyl z největších, k dobru měli 12 kuželek. Do poloviny utkání dominovala Opava, od té chvíle však převzali otěže utkání hráči domácích Dačic a začali pomalu ale jistě otáčet vývoj utkání. Marek HYNAR (545) psal po první šedesátce rovných 300 a rovněž on měl slušně našlápnuto k bodovému zisku. To by ovšem nesměl přijít výpadek na třetí a čtvrté dráze. Nebylo z toho ani 250, čehož soupeř využil a Dačice snížily. Petr HENDRYCH (570) svedl s Brtníkem vyrovnanou partii. Stejně jako první dvě dvojice i on hrál na dráhy nerozhodně 2:2. Ve prospěch domácího kuželkáře nakonec hovořil rozdíl devíti kuželek. Je tedy srovnáno 2:2, domácí již vedou i na kolky a to o 21... Závěrečná dvojice už na dačické koncáky nestačí. Milan JAHN (524) vedl nad domácím Kabelkou 1:0, ten ale pak zabral, otočil stav jejich souboje na 2:1 a pro závěrečnou dráhu si vybudoval i dostatečný náskok, proto ani srovnání stavu drah bod pro hosty neznamenalo. Michal BLAŽEK (507) nastupoval v ne zcela ideální kondici, to když ho trápil bolavý loket. To se také podepsalo na jeho hře. I když Michal neměl nijaké velké množství chyb, jeho konečné číslo bylo slabé a ani náhodou nemohlo stačit na majora v dresu domácích, velké naděje, Mojmíra Holce. Ten Michalovi nadělil rovných 70 klacků a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Domácí poráží Opavu 6:2 o 112 kuželek. Další hrací víkend čeká na domácí kuželně opavské hráče Třebíč, která vévodí tabulce druhé ligy.
 
Divizní béčko dnes doma hostilo Dobroslavice a už úvod střetnutí hodně napovědět, jakým směrem se bude zápas ubírat. Domácí dvojice PETER (415) - KŘÍŽ (442) svým soupeřům nedala šanci, získala oba body a k tomu hodně slušný náskok 93 kolků. Jiskřičku naděje rozsvítil hostům Petr Číž, když porazil Pavla KOVALČÍKA, na jeho úspěch však nenavázal Kuchař, který nestačil na domácího Martina ORÁLKA. Stav utkání byl 3:1 pro Opavu, náskok zůstal víceméně totožný jako po první čtveřici. Závěr utkání se domácím nevydařil a byli rádi za vypracovaný náskok. Jak Rudolf HAIM, tak Maciej BASISTA svým sokům podlehli a Dobroslavice snížily na konečných 5:3 z pohledu domácích. Další zápas čeká béčko Opavy na kuželně ostravského SKK.
 
Céčko dnes přijel prověřit Bohumín C a bylo věru na co koukat. Utkání mělo paradoxně lepší úroveň než to, které bylo k vidění od 9 hodin. V úvodní dvojici nastoupili za domácí Jana TVRDOŇOVÁ (427) a Josef MATUŠEK (415). Zatímco Jana podlehla svému soupeři o pět kolků, Pepa hostujícího Světlíka porazil a srovnal. Tím tak dorovnal nejen poměr bodů, ale i poražených kuželek, soupeře totiž porazil rovněž o 5 klacků. Prostřední část utkání vyzněla lépe pro Bohumín, který vytěžil oba body především díky dobrému "rozestavení" hráčů. Václav BOHAČÍK (389) podlehl svému soupeři o 12 kolků. Petr SCHWALBE zaznamenal velmi pěkný výsledek 445 kuželek, ale ani ten bohužel na hostujícího hráče nestačil. Mirek Paloc porazil ještě o devítku více. Stav z pohledu domácích 1:3. Závěrečná dvojice už se na nějakou dramatickou korekci nezmohla. Uspěl pouze Tomáš VALÍČEK (440), když porazil nejmladšího hráče, v tomto případě hráčku, Lucii Bogdanowiczovou. Céčko podlehlo soupeři o 22 kuželek v poměru 2:6.
16. 1. 2016
Nový rok odstartovaly soutěže jednotlivců
Po malé odmlce se opět hlásíme, tentokrát s výsledky první důležité akce konané po novém roce, tedy okresních přeborů 2016. V sobotu 9. ledna se na opavské kuželně uskutečnilo Mistrovství okresu - jednotlivců v kategoriích muži a senioři. 
 
Kategorii mužů, které se účastnilo i 8 hráčů TJ Opava, dominovali bratři Staňkové. Jiří celou soutěž vyhrál bezvadným výkonem 593 kolků, Aleš se umístil na druhé pozici, když porazil 553 kuželek. Na pomyslných stupních vítězů doplnil dvojici Chvalíkovických domácí Petr BRACEK za výkon 537 kolků a s přehledem postoupil. Na dalších postupových pozicích se umístili v pořadí 4. Martin MAREK (524), 6. Přemysl ŽÁČEK (518) a 8. Tomáš VALÍČEK (508). Jistý postup měl obhájce Milan VANĚK.
 
V seniorské kategorii nastoupilo celkem sedm domácích zástupců. Nejlépe si vedl Milan JAHN, který porazil 554 kuželek a obsadil celkové druhé místo. Za ním se postupně seřadila čtveřice postupujících - Josef NĚMEC (546), Maciej BASISTA (523), Vladimír PETER (510) a Rudolf HAIM (509)
 
 
  • Souhrn výsledků najdete v záložce "jednotlivci" a na stránkách krajského svazu
12. 1. 2016
Opavská družstva o tomto víkendu stoprocentní!
Po důležitém domácím vítězství nad Horním Benešovem čekal Áčko Opavy výlet do Brna na zmodernizovanou kuželnu Moravské Slavie. Hráči z jihomoravské metropole se krčí na samém konci tabulky bez jediného bodu, navíc s hrozivým skóre 6:74! Role v tomto zápase jsou tedy dané, opavští vyráží k zápasu v plné sestavě poprvé jako papíroví favorité. Do první dvojice vedoucí Milan JAHN nominoval duo MAREK (554) - VANĚK (542). Martin první dráhu vinou dvou chyb prohrává o 4 kuželky a musí dotahovat. Ve druhé třicítce se rovněž nevyvaruje chyby v dorážce a dráhu pouze remizuje... Třetí část hry byla z jeho strany nejlepší, porazil 158 kuželek a s přehledem srovnal na 1,5:1,5. Na řadu tak přišla ošidná poslední třicítka, ve které Martinovi stačila k zisku bodu i remíza. Ta nakonec o jeden kolek hostujícímu hráči uniká... Škoda, vyhrát druhou dráhu, nebo stodvacátým hodem dorazit páreček, oboje by znamenalo bod pro Opavu, nepřichází však ani jedno a šťastnější je nakonec domácí Kellner, byť porazil méně kuželek. Milanův soupeř - Karel Ustohal neklade větší odpor, opavský kuželkář se dostává do vedení 2:0. Třetí dráhu sice přenechal brněnskému hráči, ale o dramatu nemohla být žádná řeč. Poslední dráhu si oba připsali stejný počet poražených kolků - 138 a to znamenalo vcelku hladkou Milanovu výhru. Poměr získaných bodů byl tedy i se štěstím pro domácí vyrovnaný 1:1, Opava však měla k dobru 52 kuželek. V druhé dvojici dostali důvěru Michal BLAŽEK (554) a Marek HYNAR (529). Michal se rozjížděl pozvolna, první dráha 128 přesto na bod stačila. Druhou třicítkou si hostující hráč vybudoval potřebný náskok, porazil 156 kolků a ujal se vedení 2:0. Bod pro tým měl Michal jistý už po devadesáti hodech, to když třetí dráhu vyhrál poměrem 140:139 a nic na tom nezměnila ani prohraná závěrečná třicítka. Marek nastupoval proti nejzkušenějšímu hráčí Morendy - Pavlu Palianovi. Ten ještě loni na starých drahách předváděl jeden luxusní výkon za druhým, na těch nových už to taková sláva není... Marek získal první dráhu a vše nasvědčovalo tomu, že si v poklidu dojde pro další bod. Opak byl ale pravdou, domácí Palian nedal svou kůži lacino, vyhrál následující dvě dráhy a otočil vývoj na 2:1. Markovi tak nezbývalo než vyhrát poslední třicítku a stáhnout zpět poztrácené kolky. První část úkolu hráč slezského klubu zvládnul, dráhu vyhrál, ale ne takovým rozdílem, aby to stačilo na zisk bodu. Pavel Palian tak srovnal na 2:2, Opava však navýšila rozdíl poražených kolků na 70. Závěr zápasu patřil z pohledu hostí opět Petrům - HENDRYCHOVI (556) a BRACKOVI (520). Vyrovnaný souboj svedl Petr Hendrych s Radkem Šenkýřem, nejmladší hráč Opavy dominoval v první třicítce, o tu druhou ale o kolek přišel. Misky vah se opět převážily na Petrovu stranu po třetí dráze, kterou vyhrál takovým rozdílem, že ani Šenkýřova závěrečná dráha 161 nestačila na bodový zisk. Braci se s novými brněnskými drahami příliš nesžil avšak poctivou hrou se dostal do vedení 2:0. Soupeř mu drahami 105 a 127 ve sběru setových bodů příliš nebránil. Když Petr přetlačil soupeře i na třetí dráze, bylo jasné, že si dnes připíše vítězství. Poslední dráha se tak dohrávala už jen z povinnosti, Petr na ni polevil a domácí Večerka si připsal alespoň čestný úspěch. Sečteno podtrženo, Opava si z kuželny Moravské Slavie odváží povinnou výhru 6:2. Ta mohla být ještě výraznější, domácí se ale se štěstím vyhli debaklu. Podzim zakončí áčko Opavy doma proti silné České Třebové.
 
Béčko na domácích drahách přivítalo Krnov. Pokud přemýšlelo o útoku na vedoucí Přerov, muselo nutně naplno bodovat. Úvod střetnutí byl vyrovnaný, prohru Rudolfa HAIMA napravoval Svatopluk KŘÍŽ. Stav 1:1, Opava měla k dobru nepatrný náskok. Druhá dvojka ve složení PETER - BASISTA už bodovala naplno. Láďa Peter porazil soupeřku rozdílem jediného kolku, Maciej přehrál Františka Víchu o 16 kuželek. Slezané se ujali vedení 3:1 a navýšili náskok. Koncovka zápasu byla více než dramatická. Nepříliš povedené představení Pavla KOVALČÍKA musel kompenzovat Josef NĚMEC. K vidění byla spousta chyb jak z pohledu domácích tak z pohledu hostí. Pepa Němec využil výpadku Lukáše Vaňka na první dráze, připsal si bod a vyhrál dostatečným rozdílem na to, aby se Opava mohla radovat z dvoubodového zisku. Konečný stav 6:2 o 4 kuželky ve prospěch domácích. Nejlepším hráčem domácích se stal Vladimír PETER (436).
 
Céčko se v 11. kole krajského přeboru představilo rovněž doma proti Frenštátu pod Radhoštěm. Hned v první dvojici si opavští zajistili pohodlný náskok, to když Břetislav MRKVICA (418) porazil Grejcara rozdílem takřka sta kuželek. Hostující hráč nasázel málo vídaných 22 chyb a mohl být rád, že nedostal ještě větší příděl. Josef MATUŠEK tolik štěstí neměl, srazila ho především první dorážka a podlehl Milanu Kučerovi 396:407. Utkání bylo vyrovnané pouze na body, kolků měla Opava k dispozici více než dost. Prostřední dvojici složené z dua FRANER - SCHWALBE se podařilo získat oba dva body, navíc přidali k již nasbíraným 87 kolkům dalších 74 a o vítězi tak nemohlo být pochyb. Čest hostům zachraňoval až Petr Bábíček, který jako jediný zaznamenal slušný výsledek - 453 kuželek. Nejlepším hráčem zápasu se přesto nestal. Majorem, i když v tomto případě majorkou, se stala domácí Jana TVRDOŇOVÁ, která porazila soupeře poměrem 455:359. Opavské Céčko si tak připisuje hladké vítězství 6:2 o 205 kolků.
 
6. 12. 2015
Áčkaři přehráli v derby Horní Benešov, Béčko urvalo cenný bod v Přerově
Naplno bodovat a vrátit se tak na dohled čelu tabulky, to byl úkol Áčka ve slezském derby proti Hornímu Benešovu. Opavští se však museli obejít bez dvou hráčů, Milanů Vaňka a Jahna. Do sestavy se tak po roce a půl opět podíval Petr WOLF. V úvodní dvojici se představili Michal BLAŽEK (540) a Martin MAREK (559). Oba se do posledních hodů prali o vítězství, to si nakonec však připsal jen Martin. Michal vedl na dráhy 2:1, poslední třicítkou a zejména dorážkou se ale protrápil. Hostující Vlastimil Skopalík srovnal a při rovnosti drah tak v jeho prospěch hovořil počet poražených kuželek. Martin nastoupil proti Karlu Chlevišťanovi a první drahou 147 se ujal vedení. Druhou třicítku Martin prohrál těsně o dvě kuželky, aby třetí opět urval ve svůj prospěch a navýšil náskok. Závěrečných třicet hodů Martinovi vůbec nevyšlo, jistota v ruce byla ta tam, i přesto ale domácí hráč udržel nepatrný náskok a připsal si bod. Stav byl vyrovnaný 1:1, k tomu měli benešovští nicotný náskok. Uprostřed za Opavu nastoupila dvojice Petr WOLF (521) a Marek HYNAR (553). Navrátilec do ligové sestavy, Petr Wolf, sváděl se soupeřem vyrovnanou bitvu, po dvou drahách byl stav nerozhodný 1:1. Psychickou výhodu Petr získal na třetí dráze, kterou vyhrál o 6 kuželek. V závěrečné třicítce si pak ale, podobně jako Michal, vybral slabou chvilku. Toho benešovský Petr Rak dokázal využít a získal bod pro hosty. Marek nastupoval proti Davidu Kalužovi, který je nejmladším členem týmu Horního Benešova a zatím spíše sbírá cenné zkušenosti. Výhra v tomto duelu byla pro Marka, dá se říci, povinností. Bylo však také důležité přidat co největší počet kolků pro závěřečnou dvojku. Marek bez větších problémů svého soupeře přehrál 4:0 a připsal kromě bodu i slušných 53 kuželek. Před posledními dvojicemi stále platil remízový stav - 2:2, náskok už si tou dobou však hýčkal opavský celek. Závěrečné duo ve složení Petr BRACEK a Petr HENDRYCH i tak mělo stále o co hrát. Braci mohl oplatit rok starou porážku Kamilu Kubešovi a to se mu nakonec také povedlo. První dráhu oba mladí hráčí shodně ukončili na čísle 146 a připsali si každý půl bodu. Druhá dráha nevyšla podle představ ani jednomu, bod z ní vytěžil hostující Kubeša, když porazil o dvě kuželky více. O výhodu však záhy přišel, Petr ve druhé šedesátce přidal na obrátkách a srovnal na 1,5:1,5. Nervydrásající poslední třicítku rozhodl domácí hráč především trpělivou hrou a zejména precizní dorážkou. Odměnou mu byly dvě hodovky v závěru a v tu dobu i důležitý zisk bodu. Petr HENDRYCH si po sérii skvělých výkonů připsal ne úplně povedený zápas. Přestože vedl 2:0 na dráhy, soupeř nesložil zbraně a díky Petrovu výpadku na třetí dráze začal manko úspěšně stahovat. Petr prohrával po třech drahách o 9 kuželek, avšak i remíza v poslední třicítce by mu zajistila bod. Závěrečnou dráhu ale rozhozený domácí hráč nedokázal vybojovat a z bodu se tak radoval hostující Petřek. Dělbou bodů skončil i závěr utkání a o výhře tak musel rozhodnout až vyšší nához. Ten patřil domácí Opavě, která dnes spíš než z individuálních výkonů těžila z týmové práce. V tabulce to opavským vyneslo posun na osmou příčku, přičemž ztráta na "bednu" je tříbodová. Další kolo Áčko čeká venkovní zápas s beznadějně poslední Moravskou Slávií Brno "B".
 
Divizní Béčko tento víkend čekal podzimní šlágr - souboj s vedoucím týmem z Přerova. Na přerovské kuželně se nastupuje na všech šesti drahách, proto se tentokrát musela přichystat rovnou trojice hráčů. V prvním "poločase" za Opavu nastoupili Svatopluk KŘÍŽ, Pavel KOVALČÍK a Maciej BASISTA. Prvnímu jmenovanému se podařilo zvítězit, stejně jako Macieji Basistovi, který si navíc připsal pěkný výkon 452 kolků. Jediný kdo povolil zisk bodu domácímu hráči byl Pavel. Opava se dostala do vedení 2:1 o 31 kuželek. Druhá polovina utkání přinesla nadprůměrné výkony, tedy až na jeden, který se podepsal na konečném výsledku. Nesmírně důležité výhry si připsali Martin ORÁLEK (453), jenž soupeře porazil o 4 kuželky a Vladimír PETER (463), který vyhrál stejným rozdílem. Béčko tak po čtyřech vítězných duelech mělo jistou remízu, sahalo však i po vítězství. To však nakonec nepřichází... Rudolf HAIM bohužel pro hosty zaznamenal nepovedenou první dráhu 179, na které ztratil přes 60 kuželek a domácí trestali. Utkání 10. kola tak skončilo remízou 4:4. Druhý bod z tohoto zápasu byl přesně 6 kuželek "daleko" o tolik kolků víc totiž porazili domácí kuželkáři. Bod z Přerova je ale jednoznačně bodem plusovým a na vedoucí pozici Béčko ztrácí pouhý bod.
 
Céčko zavítalo na kuželnu Horního Benešova, kde se utkalo s týmem Jaromíra Martiníka. Ten nastoupil v první dvojici s Martinem Korabou a oba si připsali bod, když porazili Josefa MATUŠKA a Janu TVRDOŇOVOU. V prostřední dvojici za hosty bodoval pouze Břetislav MRKVICA slušným výkonem 438 kolků. V závěru se ještě radoval opavský Tomáš VALÍČEK (421), ani on však porážku Céčka neodvrátil. Kuželky Horní Benešov doma vítězí 6:2.
 
30. 11. 2015
Áčko dostalo v Husovicích lekci, týmy "B" a "C" doma uspěly
Po domácí porážce se silným Vyškovem zajížděli áčkaři do Brna, kde se v rámci devátého kola utkali s místním oddílem z Husovic. Už úvod napovídal, jakým směrem se bude utkání ubírat. Marek HYNAR se se svými 545 kuželkami nakonec stal druhým nejlepším hráčem hostí, což znamená, že opavští dnes neprožívali vydařený mač. Marek sehrál vyrovnaný duel, bod však vydřel soupeř, především díky lepší dorážce. Milan VANĚK bohužel nenavázal na své skvělé výkony z předchozích střetnutí, po šedesáti hodech už ztrácel velkou porci kuželek a konečným náhozem 518 kolků nemohl domácímu Žižlavskému zabránit v zisku bodu. 2:0 z pohledu brněnského celku. Nepodařený vstup do zápasu měla napravit dvojice JAHN (489) - BLAŽEK (518). Na průměrné výkony hráčů Husovic však odpověděli pouze hromadou chyb a čísly, na které se ve druhé lize rozhodně vyhrávat nedá... Po dvou třetinách utkání už měli domácí jistou remízu a k tomu slušný náskok. I proto mohla závěrečná dvojka HENDRYCH - BRACEK nastupovat v klidu a hru si užít. To beze zbytku naplnil benjamínek týmu Petr Hendrych, který i v tomto kole pokořil hranici šestiset kuželek. Krásná hra do plných a vydařená dorážka mu nakonec vynesly 609 kuželek a čestný bod pro hosty. Braci na svého jmenovce bohužel navázat nedokázal, 536 poražených kolků na soupeře nestačilo. Po dvou porážkách v řadě tak zůstává na našem kontě 8 bodů a čelo tabulky se vzdaluje... Následující dva zápasy nás čekají soupeři z chvostu tabulky a bude proto nesmírně důležité urvat zpátky poztrácené body.
 
Béčko se nadále rve o čelo divizní tabulky. Dnes na domácí kuželně přivítalo v derby Minervu. V tomto utkání nebyly k vidění žádné strhující výkony, to nejdůležitější se však z pohledu béčka podařilo. Po čtyřech hráčích totiž bylo jasné, že domácí nezůstanou bez bodu. Stav byl 4:0 a k dobru šest desítek kolků. Poslední dvojice už tak pouze hlídala vybudovaný náskok. Nejlepším hráčem utkání byl Vladimír PETER, který zaznamenal výkon 439 kuželek. Klíčový duel sehraje béčko následující kolo, kdy zajíždí na kuželku vedoucího celku soutěže - Přerova "B".
 
Céčko si rovněž do tabulky připsalo dva body z utkání, ve kterém přivítalo Hranice. V tomto střetnutí zazářil Břetislav MRKVICA, který výkonem 476 kuželek výraznou měrou přispěl k rozhodujícímu náskoku a rovněž zaznamenal svůj osobní rekord na 100 hs. Za domácí ještě bodovali Tomáš VALÍČEK a Dana LAMICHOVÁ. Céčko nakonec porazilo hranické 5:3. Další kolo se představí na kuželně Horního Benešova.
 
22. 11. 2015
3x 5:3! Opavská družstva o tomto víkendu stoprocentní!
Navázat na úspěšný domácí souboj s Blanskem. To byl nesnadný úkol, který čekal opavské áčko na kuželně Zábřehu, jenž před nedávnem posílil o Martina Sittu. K zápasu jsme vyrazili v plné sestavě, což se nakonec ukázalo jako důležitý fakt vzhledem k tomu co následovalo... Vedoucí "A" týmu, Milan Jahn, udělal změnu hned v první dvojici, kde Michala Blažka nahradil Martinem MARKEM, který se měl pokusit o malý zázrak v podobě zisku bodu proti svému jmenovci Sittovi. Na kuželně, kde 4 roky hrával, to Martinovi od začátku padalo a už po prvních hodech měl duel nečekaného lídra. První drahou (160) Martin nadělil Sittovi 33 kuželek a když k tomu přidal i druhou třicítku, bylo k bodům nečekaně blízko. Na třetí dráze uspěl domácí hráč, avšak jen o dva kolky, čili poslední třicítku si už jen stačilo uhlídat vybudovaný náskok a to se Martinovi dařilo. Pak však přišly nečekané zdravotní potíže a po krátké pauze se muselo střídat... Dobře rozehraný duel už střídající Michal BLAŽEK dotáhl do vítězného konce a překvapení bylo na světě. Milan VANĚK (573) nastoupil proti Jiřímu Flídrovi, který letos nepodává výkony, na které jsme u něj zvyklí. Milan opět předváděl báječnou hru, bez větších problémů získal všechny čtyři dráhy, svému soupeři nadělil 70 klacků a vybudovat důležitý náskok svému týmu. Začátek se tedy opravdu povedl, Opava vedla 2:0 o 83 kuželek. Druhá dvojice ve složení Milan JAHN (526) - Marek HYNAR (547) tak mohla jít na dráhy v relativním klidu. Milanu Jahnovi měkké desky příliš nesedí a to bohužel potvrzoval i dnes. Hra do plných ještě snesla přísná měřítka, problém byl ukrytý spíše v dorážce. Milan uhrál jedinou dráhu a soupeři podlehl nakonec o 34 kuželek. Další souboj svedl dohromady Marka Hynara a Zdeňka Švuba a bylo se na co dívat. Neže by snad oba hráči předváděli výkony na hranici svých možností, ale vyrovnanější duel by se hledal těžko. První dráha skončila remízou, kterou Marek Švubovi daroval dvěma chybami v závěru. Druhou třicítku Marek podlehl o pouhé 3 kuželky, aby na té třetí opět získal půlbod za remízu. Před poslední drahou tak opavský hráč ztrácel tři kuželky. Výborně zvládnutou závěrečnou drahou, ale i díky porci štěstí nakonec Marek otočil vzájemný zápas a porazil Zdeňka Švuba o 4 kuželky. Stav 3:1 z pohledu slezského celku, náskok se ale tenčil... Na závěr nastupovalo duo Petrů, HENDRYCH a BRACEK. Za domácí nastupovali Marek Ollinger a Josef Sitta, tedy velmi silný závěr. Vypracovaný náskok se téměř rozplynul po prvních odehraných drahách, na kterých opavští hráči předvedli slabé výkony 111 a 117 kolků. Rychle se tenčící náskok je naštěstí rychle probral z rozjímání a oba záhy srovnali na 1:1. Třetí třicítky opět patřily domácím hráčům a o osudu utkání se tak mělo rozhodnout na posledních drahách. Petr Bracek neměl svůj den a byť byla v jeho hře patrná snaha dohnat soupeřův náskok, spousta středů a dorážka po jednom kolku mu jeho plány hatili... To nejlepší však přišlo na samém konci zápasu. Marek Ollinger si na poslední dráze dovolil špatně otevřít, což ho stálo důležité hody a umožnilo Petru Hendrychovi rozjet jeho galapředstavení. Poslední dorážkou (72) nakonec rozhodl o hubeném vítězství Opavy. Nutno dodat, že nám, ke své smůle, pomohl i sám Marek Ollinger, který dva hody do konce šel do plných a hodil osmičku. Levý sedlák zůstal stát a to znamenalo, že si z dnešního zápasu odvážíme všechny body. V tabulce nám patří 7. místo, na druhou pozici však ztrácíme pouhý bod. Příští zápas čeká Áčko domácí duel se silným Vyškovem. 
 
Béčko na své kuželně přivítalo Břidličnou a hned v úvodu si vypracovalo slušný náskok. Přispěl k tomu především skvělý Rudolf HAIM, který porazil 464 kuželek. Josef NĚMEC svůj duel tentokrát nezvládl a po první dvojici tak byl stav vyrovnaný 1:1. Důležitý bod poté vybojoval Vladimír PETER, ten v souboji s Ivo Mrhalem vyhrál o jediný kolek. Remízový stav zařídil hostující hráč Čestmír Řepka, který si poradil s opavským Maciejem BASISTOU. V závěru zápasu se rovněž body dělily, za opavské uspěl Svatopluk KŘÍŽ (449). Konečnou podobu výsledku tak dal až vyšší počet poražených kuželek na straně Opavy. Domácí v tomto utkání zvítězili 5:3 o 74 kolků. V tabulce béčko najdeme na skvělém druhém místě, další zápas "B" tým sehraje v Jeseníku. 
 
Céčko se střetlo s Bohumínem "B" a vzhledem k postavení v tabulce potřebovalo z dnešního mače vydolovat oba body. Začátek zápasu se nepovedl Václavu BOHAČÍKOVI, kterého však dobře zastoupil Rudolf TVRDOŇ, jemuž se podařilo částečně stáhnout poztrácené kolky. Prostřední část zápasu patřila jednoznačně domácím, to když Jana TVRDOŇOVÁ zaznamenala výkon 436 kuželek a Josef MATUŠEK přídal ještě 7 klacků navrch. Oba získali bod a Opava tak vedla 3:1. Céčko drželo slibný náskok a to platilo i po "závěrečném hvizdu" byť poslední dvojice už na konto slezanů nepřidala žádný bod. Opava "C" zvládla duel s Bohumínem a připsala si tak další 2 body do tabulky krajského přeboru. Další kolo se představí v Ostravě na kuželně SKK.
 
8. 11. 2015
Opava "A" si doma poradila s Blanskem, ostatní družstva bez bodů
Poslední říjnovou sobotu mělo áčko na programu domácí střetnutí s Blanskem a vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se dnes hrálo, lidově řečeno, o 4 body. O tom, jak důležité nás čekalo utkání, svědčil i počet diváků, kterých na tento zápas dorazil opravdu slušný počet. Už v týdnu se důkladně plánovalo s jakou taktikou vyrukovat na dnešního soupeře. Nakonec padlo rozhodnutí maličko otrávit blanenské ranaře, zvyklé na domácí "sypačku". Domácí hráče, kteří na poctivé kuželně trénují, tak nemohlo nic překvapit. V první dvojici se představilo již stabilní duo BLAŽEK (532) - VANĚK (598). Michal nastoupil proti Lukáši Hlavinkovi, který v nové sezoně zatím předváděl hodně nevyrovnané výkony. Domácí hráč se dostal do těsného vedení drahou 131, to ale v zápětí ztratil. Druhou šedesátku však zabral a se ziskem 2,5 setového bodu připsal na konto opavských první bod. Milana Vaňka, který z kraje sezony chytl skvělou formu, měl prověřit mladý Jakub Flek. Především ten si zakládá na razantních hodech a právě hra do "suchého" jej měla přibrzdit. To, v jaké pohodě se Milan momentálně nachází, bylo patrné už po prvních plných, po kterých mu na počítadle svítila cifra 113, celkově pak první dráhu vyhrál o 40 kuželek. Druhou třicítku přidal dalších 31, soupeře doslova mačkal jako citron a nebylo tak pochyb o majiteli druhého bodu. Jakub nakonec přece jen získal jeden pomocný bod, ani to však nestačilo na víc, než konečných 497 kolků... O osudu utkání tak víceméně rozhodl sám Milan, který svého soupeře porazil o neuvěřitelných 101 kuželek. Druhá dvojice tak mohla nastupovat mnohem klidnější. Tvořili jí Petr BRACEK (535) a Marek HYNAR (570). Na Petra nastoupil, co se průměru týče, nejlepší hráč Blanska - Martin Procházka. Ani tomu však suchá opavská kuželna příliš neseděla. Prvních třicet hodů sice vyhrál, dalšími dvěma drahami se ale spíše protrápil, čehož domácí hráč využil a otočil vzájemný souboj na 2:1. Ani přesto však Braci na bod nedosáhl. Nepovedenou závěrečnou třicítkou nabídl Procházkovi vítězství a to si hráč v hostujícím dresu nakonec také pohlídal... Příjemné překvapení. Tak by se dalo hodnotit dnešní vystoupení Marka Hynara, který se po sérii nepřilíš povedených zápasů konečně vybičoval k výkonu, na který jsme u něj zvyklí. První dráhu sice těsně prohrál o 4 kuželky, zbytek zápasu už to byl ale on, kdo udával tempo. Nejslabší dráha 137 toho budiž důkazem. Romana Fleka porazil 3:1 na dráhy a stejný poměr mělo i skóre zápasu po čtyřech hráčích. Závěr utkání patřil dvojici Petr HENDRYCH (580) a Martin MAREK (540). Péťa, stejně jako Milan, předvádí od začátku sezony skvělé výkony, stal se tahounem týmu a ani dnešek nebyl výjimkou. Svému soupeři nedal sebemenší šanci, s přehledem vyhrál všechny čtyři dráhy a získal Opavě další bod. Martin zahájil drahou 154, kterou posledním hodem vyhrál. Pak ale přišla velmi špatná pasáž, která znamenala obrat, vedení blanenského hráče 2:1 a Martinovu ztrátu cca 20 kuželek před poslední třicítkou. Tu hráč v opavských službách vyhrál na slušných 152, Petr Havíř si však svůj náskok dokázal pohlídat. Na výsledek utkání to však mělo pramalý vliv. Opava si s Blanskem poradila, zvítězila v poměru 6:2 a bodově se na něj dotáhla. Další kolo čeká opavské kuželkáře zápas na nepříliš oblíbené kuželně v Zábřehu. 
 
 
 
Béčko ve stejný den odehrálo své utkání na kuželně druhých Oder. Za hosty jako první nastoupil Martin ORÁLEK, který však padl s domácím Ovšákem. Poté následovala série tří duelů, ze kterých vyšel vždy vítězně opavský hráč. Postupně body připsali KOVALČÍK (434), HAIM (399) a PETER (444). Závěr zápasu ale patřil silné domácí dvojici Pavič - Dvorský. Ta, bohužel pro opavské, předvedla výborné výkony a při vyrovnaném počtu získaných bodů tak o výhře domácích rozhodl až větší počet poražených kuželek. Odry doma porazily Opavy "B" 5:3.
 
Céčko zavítalo na kuželnu vedoucího celku soutěže VOKD Poruba "A". Od úvodu zápasu byl vývoj vyrovnaný, hostující Jana TVRDOŇOVÁ sice podlehla domácímu Janu Žídkovi, zato Tomáš VALÍČEK svým ziskem bodu určil průběžný stav zápasu na 1:1. Ve druhé dvojici za hosty nastoupil Václav BOHAČÍK, který porubskou kuželnu velmi dobře zná. To dnes však bohužel nepotvrdil a Petru Oravcovi po slabém výkonu podlehl o 57 kuželek. Josef MATUŠEK sice srovnal na 2:2, ale Poruba si tou dobou hýčkala už hodně slušný náskok. Ten ještě navýšila poslední dvojice domácích ve složení Skopal - Míka. Martin Skopal porazil dalšího hráče, který dříve oblékal dres Poruby - Břetislava MRKVICU a Janu Míkovi, který si vytvořil nový osobní rekord, zase podlehl Rudolf TVRDOŇ. Všechny body tak zůstaly v Ostravě a VOKD si upevnilo vedoucí pozici.
 
2. 11. 2015
Áčko sahalo v Rosicích po bodu, nakonec odjíždí s prázdnou
Áčko Opavy čekalo další venkovní představení, tentokrát v Rosicích nedaleko jihomoravské metropole. K zápasu jsme odjeli v plném počtu, navíc i s dvěma fanynkami. Toto utkání jsme absolvovali poprvé v nových dresech, na něž se ještě před zápasem snesla nejrůznější hodnocení všech členů týmu. Ale k zápasu... První dvojici tvořili Petr BRACEK (538) s Michalem BLAŽKEM (535). Zatímto Petr sváděl se svým soupeřem velmi vyrovnaný boj, který nakonec v náš neprospěch rozseknul až poslední hod, na Michala od prvního hodu nastoupil Jiří Zemek, který hrál jednoduše skvěle, padalo mu všechno odevšad a s přehledem zvítězil. Nic na tom nezměnilo ani střídání hostí po šedesáti hodech, Střídající Milan Jahn získal pouze dílčí bod na poslední dráze. Stav 0:2 a ztráta 85 kuželek neznamenal zrovna vydařený vstup do utkání... O zachování naděje na bodový zisk šli bojovat Milan VANĚK (576) s Markem HYNAREM (548). Nejlepší hráč Opavy co se sběru bodů týká - Milan, opět ukázal, že hra do plných je jeho doménou, v této disciplíně exceloval i dnes. Úvodní dráhu těsně prohrál, další dvě už ale urval pro sebe a ani porážka v posledních 30 hodech ho nepřipravila o zisk důležitého bodu. To jeho spoluhráč Marek se od začátku hledal a bohužel potvrzoval to, že se v posledních týdnech nepotkal se zrovna zářivou formou. Plné nakonec slušně nabušil, problém však přinesla dorážka, která s sebou nesla celou řádku zbytečných chyb a tím i celkovou porážku. Milan tak snížil na 1:3 z pohledu hostí. Pokusit se zvrátit téměř rozhodnutý zápas, to byl úkol pro nejmladší dvojici opavského celku - Martin MAREK (541), Petr HENDRYCH (568). Martin začal dobře, drahou 145 se ujal vedení, ale dalších třicet hodů už patřilo Daliboru Matyášovi. Podobný scénář měla i druhá šedesátka a bod tak při vyrovnaném stavu skóre bral domácí hráč za lepší výkon. Péťa svému soupeři povolil pouze jednu dráhu a to hned tu první. Od druhé série hodů už dominoval, po pěkném výkonu získal zasloužený bod a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 6:2 z pohledu Rosic. Ve vyrovnané tabulce nám po pátém kole patří 8. místo. V příštím zápase hostíme Blansko, které zatím nasbíralo o dva body více. 
 
Béčko přivítalo na domácí kuželně Horní Benešov "B" a od úvodních hodů si vytvářelo mírný náskok. V první rundě bodoval Vladimír Peter výkonem 448 kuželek. Ve druhé dvojce předvedl senzační výkon Josef Němec (476), který porazil Luďka Zemana o 56 kolků. Zajímavý souboj přinesl duel Haim - Hendrych st., hostující hráč o zisku bodu rozhodl až posledním hodem a vyhrál o pouhou jednu kuželku. Stav byl vyrovnaný 2:2 a náskok držel domácí celek především zásluhou Pepy Němce. Závěrečná dvojice opět přinesla spravedlivou dělbu bodů. Skvělý výkon předvedl domácí Petr Wolf, který porazil 472 kuželek a zvládl tak svůj minizápas s dobře hrajícím Petrem Dankovičem. Dva body za konečné vítězství si do divizní tabulky připsali hráči Opavy díky celkově většímu počtu sražených kuželek. Béčko se po pěti kolech drží na krásném 3. místě.
 
Po utkání "B" týmu tradičně nastoupilo ke svému zápasu céčko. To se v rámci 5. kola krajského přeboru utkalo s Bílovcem, na který však od úvodní dvojice ztrácelo. Oba body si připsali hostující hráči a druhá čtveřice tak nastupovala za stavu 0:2 z pohledu domácích. Břetislav Mrkvica i Rudolf Tvrdoň předvedli shodné výkony - 423 kuželek, na zisk bodu to však stačilo pouze druhému jmenovanému. Do poslední části zápasu nastupovala za stavu 1:3 dvojice Tvrdoňová - Valíček. Jana předvedla ten den nejlepší výkon opavských (439) na soupeře si však nepřišla. Konečnou podobu výsledku tak dal až Tomáš Valíček, který porazil Vladimíra Štachu. Céčku má v kraji pátý nejlepší průměr, přesto mu v tabulce patří úplně poslední pozice.
Áčko padlo v Třebíči, béčko doma přišlo o neporazitelnost..
Opavské kuželkáře čekal v rámci 3. kola výjezd na kuželnu dalšího aspiranta na postup a letošního účastníka mezinárodního Poháru NBC - Třebíče. Slezané se museli obejít bez Milana Jahna, který odcestoval za mořem, v sestavě se naopak poprvé v sezoně po zranění objevil Martin Marek. Předzápasová týmová porada se shodla na nasazení klasické úvodní dvojice Blažek (553) - Vaněk (591). Michal byl nasazen na jistotu v domácím dresu Petra Dobeše a od začátku také bylo jasné, kdože bude tahat za pomyslný kratší konec. Dobeš si již po třech drahách zajistil zisk bodu a předvedl druhý nejlepší výkon v utkání 608 kuželek. Michal vybojoval alespoň čestný půlbodík na poslední dráze. Podobný průběh měl i souboj Milana Vaňka a domácího Jiřího Mikoláše. Milan se prezentoval především skvělou hrou do plných, jistota v ruce mu sice ubývala s blížící se dorážkou ani to však nezabránilo tomu, aby po třech drahách bylo jasno, kdo si z tohoto souboje odnese bod. Poslední drahou už domácí Mikoláš pouze korigoval na konečných 3:1. Stav po první dvojici byl vyrovnaný 1:1, domácí si však vybudovali náskok 32 kuželek. V prostřední části hry se na desku postavila dvojice Bracek (569) - Marek (564). Petr měl od začátku problém s hrou do plných, ale to co ztrácel po prvních 15 hodech s pravidelností doháněl v dorážce... první dráha 78+72 hovoří sama za sebe. Druhá dráha už mu vyšla lépe, zlepšil hru do všech kuželek, k tomu přidal slušnou dorážku a srovnal na 1:1. Malý výpadek opět přišel na třetí dráze, kde po 30 hodech psal pouze 128 a soupeř se opět ujal vedení. Braci byl stále ve hře, musel však vyhrát poslední dráhu. Domácí Jan Dobeš si vytvořil mírný náskok, ale dorážka, to dnes byla Petrova parketa. O všem tak rozhodoval až poslední hod, který oba shodně prováděli do plného stavu kuželek. Petr porazil pouhé 4 kuželky, Dobeš však odpověděl jen pětkou ze středu a každý tak na konto svého týmu připsal půl bodu. Martin Marek nastoupil k soutěžnímu zápasu po více než 5 měsících a nervozita na něm byla znát. Na první dráze předváděl hodně rozpačitou hru, nepodařilo se mu najít ulici a potom co se protrápil i dorážkou, prohrával 0:1 o 40 klacků. Druhá dráha přinesla mírné zlepšení, na třebíčského Roberta Pevného to ale stále nestačilo. Ten vedl 2:0 a obrat už by se rovnal malému zázraku. Třetí třicítku Martin vyhrál a snížil tak na 1:2, náskok Pevného byl ale nedostižný. Vše si navíc domácí kuželkář pohlídal poslední drahou, kterou rozhodl o svém vítězství 3:1 a stal se nejlepším hráčem zápasu (614). Před poslední třetinou utkání vedli domácí 2,5:1,5 bodu a ještě navýšili svůj náskok. O nemožné se měli pokusit Petr Hendrych (573) s Markem Hynarem (552). V prvním kole předvedl Marek vynikající výkon v České Třebové, od té doby se ale herně spíše trápí. Zlepšení mělo přijít v dnešním zápase, nasvědčoval tomu i jeho loňský výsledek na třebíčské kuželně (622), který je zároveň jeho osobním rekordem. Opak byl ale pravdou, byť první dráhu vyhrál pěkným výkonem - 156. Od té doby byla k vidění neučesaná hra do plných, kterou jen umocnila dorážka s velkým počtem chyb. Marek zvítězil pouze na první dráze, ve zbytku hry mu docházely síly a Václavu Rypelovi nakonec podlehl 1:3. V dobré formě hrající Petr Hendrych začal skvěle i dnes. První plné nasypal 106 a k zisku úvodní dráhy mu tak stačila i průměrná dorážka. Na dalších dvou drahách třebíčský Nestrojil přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a vývoj skóre v jejich souboji otočil ve svůj prospěch. Poslední třicítka opět patřila Péťovi, který srovnal na 2:2, ale v konečném součtu na svého soupeře bohužel 10 kolků ztrácel. Třebíčští kuželkáři si tak připsali další výhru v domácím prostředí. Opava opět předvedla nadprůměrný týmový výkon, avšak ani dnes favorita zápasu o body neobrala. K příštímu zápasu slezský klub zajíždí 24. října do Rosic.
 
Béčko se po dvou kolech vyhřívalo na čele divizní tabulky a navázat na báječný start chtělo i nyní doma proti ostravskému SKK. Za domácí na úvod nastoupili Martin Orálek se Sváťou Křížem. Prvně jmenovaný neprožíval zrovna povedený vstup do zápasu a tak zamířil do sprch už po první padesátce, kdy se nechal vystřídat Pavlem Kovalčíkem. Tato změna však na konečný výsledek měla pramalý vliv, hostující Pavel Gerlich si v pohodě došel pro svůj bod. Jeho spoluhráč Vladimír Korta si zejména na druhé dráze smlsnul na domácím Sváťovi Křížovi a SKK tak po první dvojce vedlo 2:0 o téměř 100 kuželek.. Stejný obrázek přinesla i prostřední část utkání, ve které hostující hráči ještě navýšili své, už tak vysoké vedení, na 4:0. Jediným světlým okamžikem pro domácí tak byl alespoň báječný výkon Vladimíra Petera, který porazil 475 kuželek a stak se jediným bodujícím hráčem Opavy. Loni třetiligová Ostrava tak ukončila vítěznou šňůru "B" týmu. Ten si bdue moct spravit chuť v dalším zápase, který odehraje na kuželně Lipníku nad Bečvou.
 
Na samém chvostu tabulky krajského přeboru se naopak krčilo céčko Opavy, které dnes hostilo Sedlnice. V první dvojici nastoupili Rudolf Tvrdoň a Břetislav Mrkvica, který v Sedlnicích dokonce působil. Zatímco Ruda přehrál svou soupeřku, to Břéťa ani tentokrát neunesl tíhu závěrečných hodů a podlehl soupeři o pouhou jednu kuželku. Za stavu 1:1 šel na dráhu Václav Bohačík, který se dočkal letošní první čtyřstovky a hlavně také prvního získaného bodu v právě probíhající sezoně. Jeho spoluhráč Petr Schwalbe si také připsal výkon přes hranici čtyř stovek, ale na nejmladší členku v dresu hostí to nakonec nestačilo. Stále tak platil vyrovnaný stav a konečnou podobu výsledku mělo přinést poslední duo Tomáš Valíček - Josef Matušek. Tomáš předvedl skvělý výkon 454 kuželek a porazil svou soupeřku značným rozdílem, takže ani prohra jeho spoluhráče Pepy Matuška nakonec domácí mrzet nemusela. V utkání zvítězilo opavské družstvo 5:3 a připsalo si do tabulky první dva body.
Opava v předehrávaném utkání porazila Vracov 7:1
Stává se tradicí, že domácí zápasy opavského áčka s Vracovem bývají kvůli pořádání veselek v jihomoravském městečku překládány do náhradních termínů, a tak se už první říjnovou sobotu obě mužstva sešla na kuželně slezského celku k předehrávce 4. kola. V sestavě se neobjevili ani Martin Marek, který byl k zápasu připraven jako náhradník, ani Přemek Žáček, jenž zbytek podzimní části stráví na hostování ve třetiligovém týmu Unie Hlubina, kde nastupuje i náš bývalý hráč Vladimír Konečný. 
Vedoucí týmu do boje vyslal v dobré formě hrajícího Michala Blažka s Milanem Vaňkem. Prvně jmenovaný neztratil ani jednu dráhu a díky skvělému výkonu, jen 4 kuželky pod hranicí šestistovky, připsal bod na stranu domácích. Bod si zajistil již na třetí dráze, kterou vyhrál po velkém boji 166:158! Ani tu poslední však nevypustil a zajistil tak Opavě i slušný náskok co se kuželek týká. Milan Vaněk z kraje sezony nepodává nikterak oslnivé výkony, ale doma body sbírá pravidelně. V obou zápasech, hraných v Opavě, svítila na jeho počítadle po 120 hodech cifra 543. První dráhu se spíše hledal, plné 89 a nepovedená dorážka daly dohromady jen 118 kolků. Od druhé třicítky se ale jeho projev výrazně zlepšil, soupeři již nepovolil ani jednu dráhu a zajistil tak opavským i druhý bod z úvodní dvojice. Stav 2:0, +49 kuželek. Ve druhé dvojici nastoupil Petr Bracek a Marek Hynar. Stejně jako Milan předvádí Braci vyrovnané výkony, v minulém kole 558, tentokrát přidal ještě jeden koleček navrch. Prezentoval se však především jistější hrou než tomu bylo minulý zápas doma. Po šedesáti hodech byl stav vyrovnaný 1:1, druhou část hry už si ale Petr pohlídal a soupeře nakonec s přehledem porazil 3:1. To Markovi se v tomto utkání nevedlo. Od začátku se mu nedařilo držet ulici a nemohl se příliš opřít ani o dorážku. Štěstí pro něj, že se soupeř potýkal se stejným problémem a tak i průměrný výkon s nezvykle vysokým počtem chyb Markovi stačil k zisku čtvrtého bodu pro Opavu. Stav po dvou třetinách hry byl jednoznačný - 4:0 pro domácí. Závěrečné duo Petr Hendrych - Milan Jahn už mohlo jít na dráhy v naprostém klidu. Náskok na soupeře činil 105 kuželek. Možná i proto hrál Peťa uvolněně, hru si užíval a stal se hvězdou utkání. První šedesátku se ho jeho soupeř ještě držel, v té druhé už mu ale došly síly. Průměrných 262 kuželek Petr přebil báječnými drahami 166 + 155, které v součtu s první šedesátkou daly skvělých 602 kolků. Je to již jeho druhá šestistovka ve třech zápasech. Milan Jahn v posledním zápase perfektně načasovaným střídáním víceméně zajistil dva body proti Dačicím, dnes se mohl podepsat pod vítězství 8:0, ale o to se svými chybami bohužel připravil. Od začátku na svého soupeře ztrácel, škoda bylo především druhé dráhy, kterou prohrál o pouhý kolek. Druhá část jeho vystoupení už přinesla mnohem pohlednější hru. Třetí dráhu vyhrál a naděje na kanára opět ožila. Na té čtvrté soupeře dotahoval co to šlo, nakonec však přišly 3 chyby, které jej připravily o zisk bodu. Milan za stavu 2:2 na dráhy podlehl Antonínu Svozilovi o 4 kuželky a ten tak hostům zajistil alespoň čestný úspěch a upravil konečnou podobu skóre na 7:1.
 
V loňské sezoně předvedla Opava na domácích drahách nejlepší výkon 3 372 kolků. Tuto metu letos překonala už ve druhém domácím mači, když zvláště díky perfektním výkonům Michala Blažka a Petra Hendrycha píše 3 389 kuželek. 
 
Další kolo odehrají opavští 10. 10. na půdě horkého favorita na postup - Třebíče.
Změna termínu utkání!
Na žádost hostujícího družstva je přeloženo druholigové utkání 4. kola mezi Opavou a Vracovem. Utkání se odehraje v náhradním termínu - 3. října od 10 hodin na opavské kuželně.
Áčko v infarktovém závěru přehrálo Dačice!
Zápas jako na houpačce. Tak by se dalo charakterizovat první domácí představení opavských borců proti Dačicím. Favorizovaní hosté v prvním kole vyhráli v Brně a na body si brousili zuby i dnes. Zahajovací dvojici za domácí tvořili Michal BLAŽEK (548) s Milanem VAŇKEM. Padalo jim všechno, jakoby se snad zapomněli na českotřebovských drahách. Michal psal po 30 hodech 164, Milan 167 kolků... Na druhé dráze však přišlo rychlé vystřízlivění, návrat na těžké opavské desky a úvodní souboje se začaly vyrovnávat. Zatímco Milan ještě dráhu vydřel, Michal už ne. Pohádkový start nakonec neznamenal jasné vedení, Michal krom první dráhy už žádnou další nepřidal a jeho spoluhráč v opavském dresu si slabou druhou šedesátkou akorát zadělával na problém. Stodvacátým hodem Milan srazil pravého sedláka, který nakonec znamenal nejtěsnější vítězství 543:542. Stav po první dvojici 1:1, +18 kolků pro hosty. Po prvních drahách namlsaní fanoušci se tedy nestačili divit... Vylepšení aktuálního stavu měla přinést prostřední dvojice jmenovců BRACKA (558) s HENDRYCHEM (540). Právě tito dva se postarali v předchozím utkání o jediné body Opavy, oba si připsali výkon přes 620 kuželek a v dnešním mači to měli být oni, kdo zajistí koncákům přijatelnou závěrečnou pozici. Oba opavští mladíci ale začali vlažně a první dráhu se spíše hledali. Zatímco Petr Hendrych na bod dosáhl, to nositel stejného jména - Bracek na skvěle hrajícího soupeře od začátku ztrácel. Mírné zlepšení v jeho podání přinesla druhá dráha, ale mládežnický reprezentant Mojmír Holec hrál báječně. Po 60 hodech Braci zaostával o 53 kuželek a čekala ho velmi těžká práce. Mladší ze dvou Petrů po šedesátce vedl 2:0 a jeho soupeř střídal. Nově příchozího Milana Kabelku už Péťa k ničemu výraznému nepustil a připsal si důležitý bod. Petr Bracek se v druhé polovině svého vystoupení přecejen prezentoval zlepšenou hrou, vybojoval dvě dráhy a alespoň snížil hodnotu počtu prohraných kolků. Před poslední částí utkání byl stav stále nerozhodný 2:2, náskok hostů ale narůstal... Složitý, ale ne neřešitelný úkol čekal na závěřečnou dvojici složenou z navrátilce Přemka ŽÁČKA (543) a Marka HYNARA (556); stáhnout 34 kolků náskoku a přidat alespoň jeden bod. Marek zahájil hru do plných ve velkém stylu, po patnácti hodech psal 111, otevřel 8 a pak přišlo cosi, co lze jen ztěží popsat... zkrátka velká série chyb a konečné číslo 137. Navzdory tomu na první dráze vytěžil cenný bod. Další dráhu o pět kolků prohrál, třetí opět vyhrál a získal tak výhodu. Poslední třicítka, to byla dřina v plných a nervózní dorážka. Markovi se nedařilo otvírat, ale makal a především precizně provedeným hodem, kterým zavřel těžkou pozici z pravé ulice nakonec vybojoval veledůležitý bod pro slezský klub. Po roční pauze se Přemek Žáček vrátil do opavského dresu a byl na svůj start pořádně nahecovaný. Složitou pozici posledního hráče bohužel nezvládl, byl pod tlakem, trápil se a po první šedesátce, ve které nezískal žádný bod ho střídal vedoucí naší squadry - Milan JAHN. To se v konečném součtu ukázalo jako mistrovský tah. Milan druhých 60 hodů působil jistě, vytvořil tlak na soupeře a jeho 290 poražených kuželek neznamenal nic jiného než obrat celého zápasu a vítězství Opavy o 8 kuželek. Zápas byl otevřený do posledních hodů a rozhodně ne pro slabé povahy. Po nervydrásajícím konci ale zůstaly všechny body doma. Opava vyhrála 5:3, když porazila 3 288 kolků.
V úžasném zápase nakonec áčko podlehlo České Třebové, Béčko smetlo Michálkovice
Těžkého soupeře na úvod přisoudil opavskému Áčku srpnový los. K prvnímu letošnímu zápasu zajížděl slezský klub do České Třebové, na jejíž soupisce najdeme velká jména. V první dvojici se představil novic v dresu "A" týmu - Michal BLAŽEK a uvedl se výborným výkonem (593), ani ten ale k zisku bodu nepomohl. To Petr BRACEK přidal ještě 33 kolků navrch a jeho báječný nához 626 kuželek stačil na domácí hvězdu Jiřího Hetycha. Průběžný stav byl 1:1, Opava vedla o kuželku. Prostřední dvojici tvořil duet Marek HYNAR a Milan JAHN . Nejlepší hráč druhé poloviny loňské sezony - Marek Hynar navázal na své skvělé jarní výkony a psal 610 kolků. Výkon to je bezesporu úctyhodný, ale na domácího hráče to stačit nemohlo. Martin Podzimek jistojistě předvedl výkon kola a zaslouženě bral bod za 668 poražených klacků! Milan Jahn i zásluhou velkého počtu chyb podlehl Jiřímu Kmoníčkovi o 8 kuželek, když porazil 557 kolků. Zápas tak získal jasnější obrysy, k vítězství měli blíže domácí. Milan VANĚK v závěrečné dvojici předvedl slušný výkon (580), to však bylo na největší domácí persónu Pavla Jirouška málo. Petr HENDRYCH báječným výkonem 623 poražených kuželek už pouze upravil skóre do finální podoby. Domácí ve skvělém utkání vítězí 6:2. Dosáhli celkového výkonu 3 678 kolků, hosté z Opavy porazili 3 589 kuželek. I přesto, že opavští zaznamenali nejlepší výkon ve své historii, na body dnes nedosáhli, z České Třebové však můžou odjíždět se vztyčenou hlavou.
 
Úvod sezony vyšel hráčům béčka na podtrženou jedničku! Na domácí kuželně zostudili loni ještě třetiligové Michálkovice výsledkem 8:0 a hned v prvním kole se vyšvihli na špici tabulky. Obnovenou premiéru si připsal Martin ORÁLEK, který ve svém prvním startu zaznamenal skvělý výkon 465 kuželek! Po čase se na drahách objevil i Petr WOLF, jenž porazil 444 kuželek. V dalším kole se opavští představí v Dobroslavicích, kde budou chtít navázat na skvělý výkon v úvodním duelu.
 
Céčko hostilo ostravský celek VOKD Poruba "B", výhodu domácího prostředí, ale v boji o první letošní body nevyužili. Úvod zápasu byl v podání domácích vyrovnaný, Rudolf TVRDOŇ i Josef MATUŠEK zaznamenali shodný výkon 433. V tu chvíli byl stav 1:1. Na druhou dvojici, složenou z bývalých hráčů poruby Václava BOHAČÍKA a Břetislava MRKVICI zřejmě padla deka a oba podlehli svým někdejším spoluhráčům. Za stavu 1:3 z pohledu opavských nastoupili k závěrečné fázi zápasu Jana TVRDOŇOVÁ a Tomáš VALÍČEK. Jana svedla vyrovnaný souboj s Liborem Žílou, body však bral hostující hráč, který porazil o 3 kuželky více. Tomáš se stal nejlepším hráčem Opavy, když porazil 435 kolků a zmírnil tím konečnou porážku 2:6. Příští kolo se družstvo "C" představí v Bohumíně.
 
Déčko v týdnu zvládlo svůj první letošní zápas. V meziokresním přeboru doma zdolalo béčko Chvalíkovic. Nejlepším hráčem domácích se stal Jan Chovanec (429).
Áčko načne novou sezonu na půdě nováčka
V prvním kole sezony 2015/2016 se druholigový "A" tým představí v České Třebové. Zápas začíná 12. 9. ve 14 hodin. Mimo hru zřejmě bude hned z kraje nového ročníku Martin Marek, který léčí zraněný kotník. 
Béčko odstartuje boje o divizní body tentýž den od 9 hodin na domácí kuželně proti Michálkovicím. 
Ve 13:00 startuje zápas krajského přeboru mezi Opavou "C" a hosty z Poruby "B".
Déčko zahájí letoční meziokresní přebor v pondělí 14. 9. od 17 hodin proti béčku Chvalíkovic.
Sezóna 2015/2016 se blíží, známe složení ligových skupin

Áčko, které se po anulování výsledku ovlivněného zápasu Zábřeh - Přerov nakonec administrativně udrželo ve druhé lize, letos čekají tři noví soupeři. Těmi jsou Dačice, jenž spadly z první ligy, Česká Třebová a Moravská Slavia Brno "B" naopak postoupily z třetí nejvyšší soutěže. Úplné složení všech ligových skupin najdete v odkaze -

2015 2016

PŘIDEJ SI NÁS NA FACEBOOKU!

 

PARTNEŘI KLUBU